-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

lulzim basha

Basha: PD mbështet hetimet e SPAK ndaj krimit dhe pushtetarëve të korruptuar

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha, feston në Pallatin e Kongreseve, 33-vjetorin e themelimit të saj. Në fjalën e tij Basha deklaroi se mbështet...

33-vjetori i PD-së, Basha: Askush nuk mund ta bëjë pis këtë ngjarje historike

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha, feston në Pallatin e Kongreseve, 33-vjetorin e themelimit të saj. Basha tha në fjalën e tij se sot...

Hapet “kutia e zezë”/ Dumani merr porosi: Të vrasim biznesmenin, në varrim i heqim qafe djalin

Mes skenareve dhe intrigave të shumta që ka kryer vrasësi me pagesë Nuredin Dumani, ka qënë dhe një porosi për të kryer vrasjen e...

“Thirri mendjes”! Berisha hedh në “kosh” idenë e aleatëve: Kurrë me Bashën!

“Secili duhet të lëshojë pak për t’i shërbyer të mirës së përgjithshme për të mundur këtë mega-mazhorancë. Kemi shpresë se do t’i thërrasin arsyes”....

“Mos bërtit, një sekondë”! Gazetarët “gozhdojnë” Bashën: Pse nuk shkon në Parlament

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha u shfaq sot përpara mediave. Ishte i irrituar nga pyetjet e gazetarëve. I pyetur se përse nuk ka shkuar...

“Burg Anila Denajt”! Berisha: Basha brenda aferës 12 mln euro të thjeshtrës së Ramës

Në sulmin kundër qeverisë dhe SPAK-ut, Sali Berisha sot përfshiu edhe Lulzim Bashën. Ai e lidhi, në bazë të fjalëve dhe jo fakteve, sikur deklaroi...

Investigimi i ri/ “Mother Jones”: Si rrodhën paratë nga Moska tek lobisti i Bashës

Revista amerikane “Mother Jones” ditën e sotme ka publikuar një artikull me detaje të reja të financimit, sipas saj rus për Lulzim Bashën në...

Basha blen “Komplotin” e Blushit

Prej ditësh së djeshme po zhvillohet Panairi i Librit në Tiranë. Librat e rinj janë të shumtë. Mes tyre edhe Ben Blushi që vjen...

Berisha: Basha, dordolec i Ramës! Po vjen koha për mosbindje civile

“Po vjen koha për mosbindje civile”. Kështu deklaroi sot Sali Berisha jashtë Kryesisë së Kuvendit pas mbledhjes me deputetët demokratë nën drejtimin e Gazment...

Kuvendi i Bashës, pezullohet gjyqi për regjistrimin e ndryshimeve statutore

Gjykata e Tiranës vendosi pezullimin e çështjes lidhur me kërkesën e Lulzim Bashës për regjistrimin e ndryshimeve statutore të Kuvendit të 2Shtatori 2023. Gjyqtari konstatoi...

Latest news

/5pyetjet.al