-sidi education-spot_img
28.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

‘Hakmarrje ndaj vrasësve të vëllait’/ Drogë dhe armë, kapet shqiptari me dy identitete

Kryesoret

Ai ishte përfshirë në këto aktivitete të paligjshme, duke përdorur identitet të rremë, si greku Nikolòas Liarakos.

Hetuesit italianë e kapën atë në Belgjikë, falë një operacioni të përbashkët me policinë belge.

Ai tani është i ndaluar në Liège dhe magjistratët antimafia të Catanzaro e morën në pyetje në Belgjikë.

Pere duhet të kryejë 28 vjet burg në Itali dhe hetohet për “Gentleman II” për trafikun e drogës midis Sibaritide dhe Gjermanisë .

Gjatë marrjes në pyetje, Pere pranoi identitetin e tij të vërtetë dhe përdorimin e kriptofonave, por mohoi një rol të rëndësishëm në trafikun e drogës.

Ai ka rrëfyer se kishte blerë armë për t’u hakmarrë për vëllain e tij të vrarë dhe djegur nga shqiptarë të tjerë.

Më tej ai shpjegoi se kriptofonat mund të bliheshin nga furnitorë turq dhe pakistanezë, por vetëm nëse rekomandoheshin.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit