-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rama do të presë Melonin në Lezhë, detajet e vizitës

Kryesoret

Ditën e nesërme kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni do të vizitojë Shqipërinë.

Meloni do të mbërrijë në Tiranë në orën 12:20 në Rinas dhe më pas do të udhëtojë drejt Lezhës.

Atje kryeministrja Meloni do të pritet nga Kryeministri Rama dhe do të zhvillojë edhe një konferencë për shtyp.

Pas disa orësh vizitë në Shëngjin dhe Gjadër, Meloni më pas do të kthehet për në Romë pasi këtë fundjavë do të zhvillohen zgjedhjet për Parlamentin Europian.

 

Meloni nesër në Shëngjin për emigrantët

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit