-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Lihet në burgim Redjan Rraja, 35 vite për Ariol Halilaj

Kryesoret

Apeli i GJJKKO ka lënë në fuqi dënimin me burg të përjetshëm për Redjan Rrajën.

Redjan Rraja është dënuar me burgim të përjetshëm pasi u arrestua ndaj atentatit të prokurorit Arjan Ndoji dhe ku shoferi i tij Andi Maloku vdiq.

Ndërsa për bashkëpunëtorin e Rrajës, Ariol Halilaj u vendos dënimi me 35 vite burg.

Ata u shpallën fajtorë për disa vepra penale si vjedhje, armëmbajtje pa leje dhe prodhim të armëve shpërthyese dhe luftarake, tentativë vrasje e zyrtarëve publikë apo grup i strukturuar kriminal.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit