-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kërkohej në Belgjikë, arrestohet shqiptari i bandës famëkeqe në Itali

Kryesoret

Një 42-vjeçar shqiptar i cili ishte përfshirë në një bandë italiane që merrej me trafikun e drogës u arrestua pas një urdhër-arresti të lëshuar nga Belgjika.

Policia belge sekuestroi 100 kilogramë kokainë dhe Speed ​​(përzierje kafeine dhe amfetamine) dhe 265 mijë euro cash.

Në këtë bandë u arrestuan në total 17 persona, 11 prej të cilave në Belgjikë dhe 6 në vende të tjera.

Emrat e 17 të dyshuarve figurojnë në dy dosje, një nga policia federale belge dhe një nga policia lokale e Antwerp.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit