-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Meta dënon sulmin ndaj kryeministres së Danimarkës

Kryesoret

Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka dënuar sulmin ndaj kryeministres së Danimarkës Mette Frederiksen.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Meta i uron shërim të shpejtë kryeministres Frederiksen dhe shpreh solidaritet me të dhe autoritetet e Danimarkës.

“Dënoj ashpër agresionin ndaj kryeministres së Danimarkës, Mette Frederiksen! Duke shprehur solidaritetin më të madh me të dhe autoritetet e këtij vendi mik të Shqipërisë, i uroj shërim të shpejtë dhe të plotë!”, shkruan Meta.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit