-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

EMRI+FOTO/ Vrau komshiun në Angli, ja me sa u dënua shqiptari

Kryesoret

Një shqiptar është dënuar nga gjykata britanike, pasi akuzohet për vrasje nga pakujdesia.

Arjan Balla është dënuar këtë të hënë nga Gjykata e Southampton me 12 muaj burg, pasi akuzohet për vdekjen e pronarit të tij grek Anastassios Delis.

Shtetasi grek ndërroi jetë në vitin 2017-të, pasi kishte qendruar për 11 vite në koma, pasi ishte goditur me grushta nga ashqiptari në vitin 2006-të.

Arjan Balla në nëntor të vitit 2006-të goditi me grushta në një akntier ndërtimi në vitin 2006-të pronarin e tij Anastassios Delis në Southamton. Si pasojë e goditjeve të marra Anastassios Delis qëndroi për 11 vite në koma dhe ndërroi jetë në vitin 2017-të.

Në atë periudhë Balla i cili jetonte nën identitetin e rremë, dhe njihej si Tahir Karaj, u dënua me 3 vite burg nën akuzën e plagosjes së rëndë. Pasi kreu dënimin ai u dënua në Shqipëri.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit