-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Greqi, arrestohet kandidati për PE, shpërndante fletë votimi të plotësuara

Kryesoret

Një kandidat i PE-së është arrestuar të dielën në Rodopi, pasi është kapur duke shpërndarë fletë votimi të plotësuara. Emri i kandidatit nuk u bë publik për mediat.

Ngjarja ka ndodhur jashtë qendrës së votimit në fshatin malor Myrtsiki. Nuk ishte e qartë se sa fletë votimi të shënuara mund të kishte shpërndarë politikani përpara se të arrestohej.

Partia e Miqësisë, Barazisë dhe Paqes (KIEF) përfaqëson kryesisht pakicën myslimane në verilindje të Greqisë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit