-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rikthim te Berisha? Basha nuk përmend kushtin non grata: Kam dy kërkesa

Kryesoret

Lulzim Basha një ditë pasi iu hoq vula nga Gjykata e Apelit vendosi kushtet për bashkëpunim jo vetëm me PD-në tashmë të Sali Berishës por edhe të tjerët.

Ai nuk përmedi më çështjen non grata, por tha se ka dy kushte.

“Kushti që unë kam me këdo tjetër për bashkëpunim është distancimi i qartë jo vetëm nga Edi Rama por edhe Ilir Meta” tha ai.

Akuzoi se pazari Rama-Berisha i dha këtij të fundit dje vulën e PD-së.

“Nuk kam asnjë shqetësim që lidhet me fatin tim personal, disa beteja i kam fituar dhe disa i kemi humbur. Ajo që më motivon është përkushtimi ndaj kauzave ndaj shqiptarëve” tha ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit