-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

De Bruyne shënon dhe dyfishon avantazhin e Belgjikës

Kryesoret

Pas shumë përpjekjesh për të siguruar fitoren e parë në Kampionatin Evropian të futbollit Euro 2024, “Djajtë e Kuq” të Belgjikës kanë shënuar edhe golin e dytë ndaj Rumanisë.

Në minutën e 80, De Bruyne realizon me një super finalizim dhe i dhuron siguri Belgjikës.

Rezultati shkon në 2 me 0.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit