-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kuvendi i kërkoi Kushtetueses të rishikonte mandatin e Xhaçkës, reagon Bardhi

Kryesoret

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar pasi Kuvendi i kërkoi Gjykatës Kushtetuese që të kërkojë një interpretim nga Komisioni i Venecias lidhur me çështjen e mandatit të Olta Xhaçkës, ish-ministres së Mbrojtjes dhe ish-ministres së Jashtme në qeverinë Rama.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se kjo kërkesë e mazhorancës, përveçse është e paligjshme, është edhe qesharake.

Postimi i Bardhit:

Mazhoranca socialiste i kërkon GjK të marrë një opinion këshillimor nga KV se si duhet gjyqtarët kushtetues ta lexojnë vendimin e tyre nr. 1/2023 për mandatin e deputetes strategjike Olta Xhaçka.

Kërkesa përveçse e paligjshme, është qesharake deri në absdurditet!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit