-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

5 pyetjet

Megaoperacioni i SPAK/ Banushi te ‘5 Pyetjet’: Ka pasur dekonspirim

E ftuar në emisionin "5 Pyetjet" gazetarja Keti Banushi ka folur për megaoperacionin e SPAK. Sipas saj ky megaoperacion ka sjellë disa risi por...

‘Arrestimi i Belerit u quajt politik’ debat te ‘5 Pyetjet’, Kulluri: Ti bën sikur s’kupton

Një debat ka ndodhur në studio në emisionin "5 Pyetjet" për viziton e Ramës në Greqi. Debati nisi mes gazetarit Flogert Muça i cili...

Rama në Athinë, Lita te ‘5 Pyetjet’:Për diasporën ai shkoi me duar bosh dhe iku me duar bosh

I ftuar në emisionin " 5 Pyetjet" gazetari Lavdrim Lita ka folur për takimin e Ramës me emigrantët shqiptarë. Sipas tij fjalimi i Ramës...

Taksimi në rritje/ Gjokutaj: U dha haraçi i parë, qeveria i kapi të papërgatitur

Rritja e taksave për profesionistët e lirë ka krijuar shumë konfuzion tek kjo shtresë. Në ‘5 Pyetjet’ me Babaramon, ekspertët dhanë sqarime në lidhje...

Taksimi i profesionistëve të lirë/ Ekonomisti: Qeveria i merr 2600 euro secilit

Taksimi si dhe rritja e saj tek profesionet e lira ka shkaktuar shumë pakënaqësi tek kjo shtresë. Në studion e ‘5Pyetjet’ nga Babaramo, ekspertët...

Ilir Alia tek ‘5Pyetjet’: Serbia me dy non-grata po i bën shantazh Europës

Teksa po diskutonte situatën para zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, analisti Ilir Alia, u ndal edhe tek situata e Serbisë e cila tashmë është...

Maqedonia në zgjedhje/ Gazetari: Janë përdorur etiketime ‘pro-rusë’ për goditje politike

Më 8 maj në Maqedoninë e Veriut do të mbahen zgjedhjet parlamentare ndërsa sot është dita e fundit e fushatës zgjedhore Gazetari Nazmi Rashiti, në...

Drejtësia e vonuar, Azizaj te ‘5 Pyetjet’: Do arrihet në vetëgjyqësi

I ftuar në emisionin '5 Pyetjet' avokati Sokol Azizaj ka folur për problemet në drejtësinë shqiptare. Ai është shprehu se situata është alarmante për shumë...

‘Po bën shpifje’! Avokati Hoxha dhe Tedi Blushi përplasen në studio

Avokati Arbër Hoxha dhe sekretari  PL-së Tedi Blushi, janë përfshirë në një debat mes tyre në studion e '5Pyetjet' nga Babaramo. Gjatë debatit, Hoxha tha...

Arrestimet në Bashki/ Tedi Blushi: SPAK nuk guxon t’i përmendë emrin Erion Veliajt

Sekretari i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, i ftuar në studion e '5Pyetjet' nga Ilir Babaramo, u pyet në lidhje me ngjarjet e fundit....

Latest news

/5pyetjet.al