-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#abuzim

Akuzohet për abuzim me fondet e Covid-19, SPAK nis hetimin për Manastirliun

SPAK ka nisur procedimin penal ndaj ish-ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila aktualisht është dhe Ministre e Arsimit dhe Sportit. Kallëzimi për të është...

Mjeku me 4 gra në shtëpi, eksperti: Si u fsheh krimineli nën petkun e “besimtarit”

Eksperti i Sigurisë, Fatjon Softa ka reaguar në lidhje me një ngjarje të bujshme që është bërë dje publike. Dervish Hasi, kardiologu që punonte...

Tentuan të abuzonin me një shoqe klase, arrestohen 5 gjimnazistë!

Pesë gjimnazistë janë arrestuar në qytetin e Korinthit pasi dyshohet se kanë tentuar të përdhunojnë në grup një adoleshente në shkollë. Nxënësit e moshës 13...

Dyshohet se ka abuzuar me të miturën, pranga adoleshentit në Shkup

Mbrëmë pas mesnate është arrestuar një adoleshent nga Shkupi, i cili dyshohet se ka përdhunuar një të mitur nga Shkupi, njoftojnë nga MPB. “Sot (28.11.2022)...

Abuzonte me studentet në këmbim të notës, ish-mësuesi i Matematikës dëmshpërblen shkollën, por jo ‘viktimat’!

Një profesor matematike nga Cagliari, tashmë i dënuar me 10 burg për zhvatje dhe dhunë seksuale ndaj nxënëseve të moshës 14-18 vjeç, do të...

PE: Frontex të ndërhyjë në Turqi, mos abuzoni me emigrantët

Nënkryetarja e PE, Eva Kaili ka reaguar ashpër ndaj një video teksa autoritet turke nuk lejojnë qëndrimin në brigjet e tyre të emigrantëve nga Lindja e...

“Bujqësori” hap thesin, blen blenderin 2 milionë lekë

Ali Rashën, Ahmet Mejdanin, Tahir Ballgjinin dhe Rushit Sunan u arrestuan pasi prokuroria i akuzon për abuzim me një tender që shkon në vlerën...

EMRAT-Abuzuan me tenderin, këta janë të arrestuarit te “Bujqësori”

Ali Rasha, drejtori i Fermës Didaktike, në Universitetin e Kamzës, është i arrestuari i parë në lidhje me rastin e korrupsionit dhe abuzimit me...

Abuzuan me tenderin? Arrestohen 3 punonjës të Bujqësorit

Tre punonjës të Universitet Bujqësor, në Kamzë kanë rënë në prangat e policisë. Dyshohet se ata kanë kryer korrupsion dhe kanë abuzuar me një tender....

Kina reagon me zemërim ndaj akuzave të OKB-së për abuzimin e të drejtave të ujgurëve

OKB-ja akuzon Kinën për shkelje të rënda të të drejtave të njeriut, që mund të përbëjnë “krime kundër njerëzimit”, në një raport që pritej...

Latest news

/5pyetjet.al