-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Agron Neza

E fortë/ Avokati nxjerr sekretin e SPAK-ut: McGonigal mori 25 milionë $ në Shqipëri

Gjykata federale e Uashingtonit dënoi të premten me 28 muaj burg ish-zyrtarin e FBI-së Charles McGonigal, “për shkelje të rëndë të besimit të publikut”,...

U përmend në dosjen “McGonigal”, Agron Neza del pas 6 orësh nga SPAK

Pas më shumë se 6 orësh Agron Neza ka dalë nga SPAK ku është marrë në pyetjet në lidhje me përmendjen në çështjen “McGonigal”. Në...

I dha një çantë me dollarë shefit të FBI-së! SPAK merr Agron Nezën

Ish-agjenti i inteligjencës shqiptare, Agron Neza është paraqitur në SPAK. Prokuroria e Posaçme ende nuk dihet zyrtarisht se përse e thirri, por ajo që me...

E PLOTË/ McGonigal i pranon të gjitha: Po, hetova një lobist të një partie rivale të Ramës (Dokumenti)

Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte marrë 225,000 dollarë nga shqiptaro-amerikani, Agron Nezaj, i cili sipas dokumentave në gjykatë,...

Tre të pavërteta në tezat e Ramës për çështjen McGonigal

Kryeministri Edi Rama prej javësh ka refuzuar të japë shpjegime në Kuvendin e Shqipërisë lidhur me përmendjen e tij 14 herë në aktakuzën e FBI...

“Washington Post”: Lidhja sekrete! McGonigal punoi fshehurazi për Ramën

Gazeta “Washington Post” shkruan sot se Edi Rama dhe Charles McGonigal kanë pasur një raport të fshehtë. “Marrëveshjet e supozuara të paligjshme të Charles...

Bild: Duçka ka korruptuar dhe politikanë e gazetarë në Gjermani

Gazeta e njohur gjermane “Bild” është media e radhës që i bën jehonë skandalit “McGonigal” dhe lidhjes me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. “Një...

Berisha: Nezën do ta kisha takuar! Agjentët e SHISH-it mos futen në protestë

Kryetari i PD-së Sali Berisha i kërkoi SHISH-it që nesër në protestë të mos tentojë që të fusë agjentët mes turmës. “Protesta është e...

Misteri i dëshmitarëve që Rama i serviri FBI-së në dosjen “McGonigal”

Herën e parë që kryeministri Edi Rama foli për Dorian Duçkën pas publikimit të dosjes “Mcgonigal” në Justice.gov, ai tha: “Ka qenë zv.ministër i energjitikës në...

Dashnorja nxjerr sekrete të tjera! “Insider”: McGonigal, favoret për Ramën, Neza dhe çanta me dollarë

“Business Insider” i ka kushtuar një tjetër artikull të gjatë dosjes së “McGonigal”. “Në Shqipëri dhe gjetkë, McGonigal akuzohet se është përfshirë në shkëmbimin...

Latest news

/5pyetjet.al