-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

air albania

Skënderbeu triumfon në ‘finalen e vogël’ por në Europë shkon Vllaznia

Skënderbeu ka fituar 3-2 ndaj Vllaznisë, në ndeshjen e mbajtur në “Air Albania” dhe të vlefshme për vendin e 3-të të “Final Four”. Në...

Shorti për ‘Final Four’ hidhet të hënën në stadiumin ‘Air Albania’

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se shorti për “Final Four” në kampionatin “Abissnet Superiore” do të hidhet të hënën më datë 13...

Dhuna pas Tirana-Partizani/ Sulmohen arbitrat, tifozët përleshen rrugëve

Derbi i kryeqytetit, Tirana dhe Partizani, ashtu si zakonisht edhe ditën e djeshme dhuroi spektakël në fushën e gjelbër me shifrat që u mbyllën...

Finalja e Kupës së Shqipërisë më 14 maj në ‘Air Albania’

Departamenti i Garave në FSHF ka përcaktuar datën, orën dhe stadiumin ku do të luhet finalja e madhe e Kupës së Shqipërisë për edicionin...

Tirana gëzon 3 pikët, Kukësi prek fundin

Një gol në minutat e fundit i dha fitoren Tiranës ndaj Kukësit në ‘Air Albania’. Rreziku i parë drejt portës erdhi në minutën e 10-të,...

Tirana merr një tjetër ‘goditje’, Teuta rrëmben pikët në kryeqytet

Mbrëmja e sotme ishte shëmbëllimi më i mirë i Tiranës këtë sezon, ulje-ngritje të vazhdueshme që tashmë e shohin jashtë 4 vendeve të para...

Meta ankohet për ‘Air Albania’-n: Më la në Stamboll, nuk vazhdohet më kështu

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka zbuluar se ditën e djeshme ka humbur një fluturim për të një anulimi pa paralajmërim nga...

Erzeni i bën “surprizën” Partizanit për festa, Cara shpërdoron barazimin

Erzeni rrëmbeu një fitore ndaj Partizanit me rezultatin1-2 në “Air Albania” duke suprizuar jo pak forcën e dytë të kampionatit, si dhe duke ndihmuar...

Një gabim i kushton shtrenjtë Ballkanit, mundet në “Air Albania”

Ballkani ka bërë një hap të gabuar duke dëmtuar rëndë shanset që ka për t’u kualifikuar në fazën tjetër në Ligën e Konferencës. Skuadra e...

Emocionuese! Djemtë e heroit Afrim Bunjaku thërrasin emrin e babait me tifozët në “Air Albania”

Shqipëria barazoi pa gola me Ishujt Faroe në "Air Albania" në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në kuadër të kualifikimeve për Euro...

Latest news

/5pyetjet.al