-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

anglia

Humbja e konservatorëve britanikë në zgjedhjet lokale vlerësohet historike

Partia Konservatore në pushtet në Britani pësoi humbje të madhe në zgjedhjet lokale të premten, duke forcuar më tej pritshmëritë se Partia Laburiste do...

Cameron kërkon forcim të KFOR-it pas vizitës në Kosovë

Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, David Cameroon, në një raportim në Dhomën e Lordëve në kuadër të Komitetit për Mbrojtje dhe Raporte...

Britania e Madhe dërgon emigrantët e parë në Ruanda

Mbretëria e Bashkuar ka dërguar azilkërkuesin e saj të parë në Ruandë sipas një skeme vullnetare, thanë raportet e mediave britanike të martën, një...

Anglia bën gati ‘fshesën’, nis mbledhja e emigrantëve për t’i dërguar në Ruanda

Autoritetet britanike do të nisin një operacion të befasishëm për të arrestuar azilkërkuesit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Lajmi bëhet i ditur nga The...

Emigrantët mbyten në det, pak pasi Anglia miratoi projektligjin për ‘Ruandën’

Mediat e huaja bëjnë me dije se disa emigrantë kanë vdekur në det pasi gomonia me të cilën ata po udhëtonin drejt Anglisë është...

‘Ngrin’ Anglia, Liverpool dhe Manchester City përballen për kreun e Premier League

Një ndeshje e gjitha për tu ndjekur është ajo e ditës së sotme në Premier League midis Liverpoolit dhe Manchester Cityt. Dy ekipe të cilat...

Nga situata në rajon tek ekonomia, Begaj takim me deputetët britanikë

Presidenti Bajram Begaj ka pritur ditën e sotme një grup deputetësh, përfaqësues të partive të ndryshme politike të Britanisë. Siç bëhet me dije në takim...

Liga e Kombeve/ Hidhet sot shorti! Anglia i “shkel syrin” Shqipërisë

Kur të gjithë fansat e futbollit presin me padurim Kampionatin Europian, Gjermani 2024, vëmendja së fundmi kalon tek Liga e Kombeve. Ditën e sotme në...

“Shqipëria e Madhe u arrit me krim!” Trondit gazetari italian: Bandat shqiptare kanë autonomi në Londrën

Gazetari italian Roberto Saviano, një figurë e njohur publike për shkak të denoncimeve kurajoze ndaj mafias së vendit të tij, ka folur për mafian...

I vodhi 290 mijë euro biznesmenit grek, ekstradohet nga Anglia shqiptari

Një 32-vjeçar shqiptar i kërkuar ndërkombëtarisht, është ekstraduar nga Londra në Athinë, pasi në muajin mars dyshohet se ka vjedhur 290 mijë euro në...

Latest news

/5pyetjet.al