-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

anije

Garda Revolucionare e Iranit kap një anije të lidhur me Izraelin

Garda Revolucionare e Iranit ka ndaluar një anije me kontejnerë pranë ngushticës së Hormuzit , njoftoi të shtunën agjencia zyrtare e lajmeve iraniane IRNA. Pamjet e ofruara...

Armë për Ukrainën? Kulluri: 4 pikëpyetje dhe fuqia ushtarake shqiptare, ku gabuam

Shqipëria po bëhet gati për të furnizuar Ukrainën me lëvizjen e fundit për të ringjallur industrinë e prodhimit të armëve dhe municioneve. Por sa...

Çahen tubat e vajit të anijes në Durrës

U ndotën ujërat në akuariumin e portit të Durrësit për shkak të një defekti në anijen që kanë në përgjegjësi, procedohen penalisht 3 shtetas...

Sulmohet anija me mallra në Detin e Kuq, 10 të vdekur nga sulmi i herikopterëve amerikanë

Ushtria amerikane tha të dielën se forcat e saj hapën zjarr ndaj rebelëve Houthi pasi ata sulmuan një anije mallrash në Detin e Kuq,...

Marina amerikane i shkatërron disa anije huthi në Detin e Kuq

Marina amerikane njoftoi të dielën se i ka shkatërruar disa anije të lëvizjes rebele Huthi, të cilat po tentonin ta rrëmbenin një anije mallrash...

Ukraina dëbon flotën ruse nga Krimea, Putin heq anijet luftarake

Për gati 240 vjet, flota ruse e Detit të Zi ka qenë e vendosur në Krime, por tani Vladimir Putin rrezikon të humbasë qendrën...

Irani kërcënon të bllokojë anijet në Detin Mesdhe për shkak të luftës në Gazë

Një komandant i Gardës Revolucionare të Iranit tha se Deti Mesdhe mund të bëhet i pakalueshëm nëse Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj...

Shqiptari i dha fund jetës në anijen në Angli, motra: Më tha trajtohemi si kafshë…

27-vjeçari Leonard Farruku nga Manza e Durrësit është shqiptari i vetëvrarë në anijen Bibby Stockholm ku mbahen azilkërkuesit e regjistruar në Britani. Identiteti i viktimës, i cili...

EMRI/ I dha fund jetës në anijen e azilkërkuesve në Angli, kush është i riu shqiptar

27-vjeçari Leonard Farruku nga Manza e Durrësit është shqiptari i vetëvrarë në anijen Bibby Stockholm ku mbahen azilkërkuesit e regjistruar në Britani. Identiteti i viktimës,...

Emrat/ Kalonin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona në Durrës

Katër persona janë arrestuar dhe një i pestë është shpallur në kërkim, pasi dyshohet se kanë shpërdorur detyrën duke favorizuar kalimin e mallrave kontrabandë...

Latest news

/5pyetjet.al