-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Armend Mehaj

Mehaj dha dorëheqjen, Maqedonci merr postin e ministrit të Mbrojtjes

Koloneli Ejup Maqedonci, më 8 gusht ka marrë detyrën e ministrit të Mbrojtjes, pas largimit të Armend Mehajt nga ky post. Maqedonci e ka konfirmuar...

Jep dorëheqjen Ministri i Mbrojtjes, ndryshime në qeverinë e Kosovës

Ministri i Mbrojtjes në Kosovë, Armend Mehaj ka dhënë dorëheqjen. Bëhet me dije se Mehaj ka dhënë dorëheqje për arsye familjare. Mësohet se kryeministri Albin...

Me fotot e ushtrisë së Kosovës, Mehaj: Në rrugën tonë drejt NATO-s

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj ka publikuar disa foto nga stërvitjet e pjesëtarëve të Forcave të Sigurisë së Kosovës. Mehaj, në një postim...

Kosova dhe Turqia miratojnë 2 marrëveshje ushtarake

Kosova dhe Turqia kanë miratua në mbledhjen e mbajtur të mërkurën dy marrëveshje ushtarake. Marrëveshjet e miratuara janë nisma për lidhjen e Marrëveshjes së Bashkëpunimit...

Ushtria e Kosovës marshon në Mitrovicë

Mediat në Prishtinë raportuan sot se 215 ushtarë të Republikës së Kosovës kanë marshuar në jug të Mitrovicës nga kazerma “Minatori” deri në fshatin...

KFOR-i rinovon bashkëpunimin me FSK-në

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia ka takuar sot ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj. Pas takimit të tyre KFOR-i përmes një postimi në Twitter...

Rrëmbimi i policëve në Kosovë, Mehaj thirrje ndërkombëtareve: Dënoni Serbinë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka kërkuar nga komuniteti ndërkombëtar që t’i dënojë veprimet e Serbisë, pas zhvillimeve të fundit në Kosovë. Ministri gjithashtu ka...

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës takon përfaqësues të NATO-s, flasin për rolin e KFOR-it në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj ka zhvilluar sot një takim me përfaqësuesit e NATO-s, të cilin e cilësoi si të shkëlqyeshëm. Mehaj përmes...

Përmbytjet në Kosovë, FSK del në terren

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, përmes një shënimi në Facebook, ka thënë se për shkak të gjendjes së krijuar si pasojë e vërshimeve, pjesëtarët...

Konfirmohet, autori i plagosjes së 2 serbëve pjesë e FSK-së

Autori i dyshuar për plagosjen e dy serbëve në Shtërpcë është pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës. Pas ngjarjes ka ardhur dhe reagimi i...

Latest news

/5pyetjet.al