-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ushtria e Kosovës marshon në Mitrovicë

Kryesoret

Mediat në Prishtinë raportuan sot se 215 ushtarë të Republikës së Kosovës kanë marshuar në jug të Mitrovicës nga kazerma “Minatori” deri në fshatin Frashër, duke u kthyer sërish në bazë.

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka sqaruar se ky ka qenë marshim kondicional të cilin e ka zhvilluar regjimenti i tretë. Ai ka theksuar se marshime të tilla janë të rregullta.

“Marshime të tilla janë të rregullta, ky ushtrim gjithashtu ka qenë në kuadër të planit vjetor dhe është realizuar sot, prandaj bëjmë apel tek të gjithë që aktiviteteve të tilla mos t’iu jepet konotacion tjetër. Marshimi nuk ka të bëjë asgjë me situatën e sigurisë në veri të Republikës”, ka deklaruar Mehaj.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit