-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

arsenal

Fati i Premier League vendoset sot! Manchester City kërkon historinë, Arsenali lavdinë

Kampionët në fuqi të Premier League janë në prag të historisë këtë pasdite, kjo me Manchester Cityn  që kërkon të bëhet skuadra e parë...

Në ‘Teatrin e Ëndrrave’ Arsenali mban gjallë shpresën titull

Arsenali triumfojë 0-1 në “Old Trafford” ndaj Manchester United. Suksesi i pestë radhazi për skuadrën e Artetës, që rimerr përsëri kreun e klasifikimit. Në minutën...

Manchester City ngjitet në krye të Premier League me një ‘poker’ ndaj Fulham-it

Në një luftë të egër për titullin, Manchester City ka marrë sërish kreu e Premier League pas një fitoreje 4-0 ndaj Fulham këtë të...

Arsenali triumfon në derbin ndaj Tottenhamit, ‘Topçinjtë’ mesazh Manchester Cityt

Kur vetëm 3 javë na ndajnë nga përfundimi i sezonit në Premier League, lufta për titull vazhdon të jetë ende e nxehtë. Arsenali çoi në...

UCL/ Kimmich ‘thyen’ ëndrrat e Arsenalit, Bayer Munchen rikthehet në gjysmëfinale

Pas një barazimi në shifrat 2-2 në ‘Emirates’, Bayern Munchen ka arritur të fitojë 1-0 ndaj Arsenalit në ndeshjen  e kthimit, duke siguruar dhe...

Liverpool dhe Arsenal ‘pa benzinë’, Manchester City i vetëm në krye të Premier League

Pas hapit fals të Liverpoolit ndaj Crystal Palace, ishte radha e Arsenal që të zhgënjente tifozët. Në ‘Emirates’ Arsenali u mund 0-2 nga Aston Villa dhe...

Crystal Palace ‘shuplakë’ Liverpoolit për luftën titull në Premier League

Crystal Palace ‘shuplakë’ Liverpoolit për luftën titull në Premier League Liverpooli u befasua këtë të diel në shtëpi nga Crystal Palace duke u mundur 0-1...

Dy përmbysje në pjesë të parë, Reali mbizotëron ndaj Cityt, Bayerni i fort në Londër

Avantazhi i Manchester Cityt zgjati vetëm 10 minuta në tokën spanjolle, me Realin e Madridit që realizoi  një përmbysje të çmendur. Bernardo Silva kaloi në...

Formacionet zyrtare/ ‘Finale’ në Bernabeu, dëshirë ‘hakmarrje’ në Londër

Mbrëmjen e sotme në 21:00 Champions League rikthehet me dy super sfida emocionuese. Nga njëra anë në ‘Bernabeu’ do të luhet ajo që konsiderohet ‘finalja...

Sonte Arsenal-Bayern/ ‘Topçinjtë’ pas 7 vitesh ende në kërkim të hakmarrjes

Mbrëmjen e sotme pas një mungese të gjatë rikthehet përballja e cila deri para disa kohësh konsiderohej një ‘klasike’ e Champions League, Arsenal kundër...

Latest news

/5pyetjet.al