-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Artan Fuga

Artan Fuga: Kush përfitoi nga kaosi i opinionit publik?

Shtresa e lartë e partiakëve komunistë e siguruan drejtimin e proceseve demokratike edhe nga fakti se opinioni publik në Shqipëri në ato vite të...

Artan Fuga: U ngopëm me lugë të zbrazët

Fitoreeeee, u kthyem ku ishiiiiim! Mbasi Kuvendi doli krejt jashte funksioneve per rreth nje vit, ku shumica i heq te drejtat themelore, ngritjen e komisioneve...

Artan Fuga: Një reformë urgjente e institucioneve të shkollimit – urimi më i mirë!

Me rastin e festës së arësimit shqip, gëzuar nxënësve, studentëve, prindërve, gjithë personelit ndihmës, autorëve të teksteve, të programeve, inspektorëve, shefave të arsimit në...

Artan Fuga: Vota e emigrantëve, flluskë elektorale sapuni

Vota e emigrantëve është shumë e vlefshme për Shqipërinë, aq më shumë se emigrantët janë kontributorë të mëdhenj në vend dhe mund të bëhen...

Artan Fuga: Shkolla, inkuizicioni dhe Chat GTP

Mua më tmerron kur shumë prefesorë kanë tmerr nga teknologjia në shkollë. Lëre se çfarë po bëjnë në Shqipëri, por edhe në Evropë. Më raftë pika...

Artan Fuga: Ahmetaj, nivel i vitit të parë gjimnaz

Një intervistë e dështuar për interesin publik Dëshiron ta gjesh kush ta mori shaminë nga xhepi? Gjej se kush e ka shaminë! Prita mbrëmë intervistën ku...

Miratohet statuti i ri i Akademisë së Shkencave pa kaluar ende ligji në qeveri

Asambleja e Akademisë së Shkencave, ka miratuar statutin e ri të Akademisë. Kundër këtij miratimi ishin Artan Fuga, Aurela Anastasi dhe Beqir Meta, ku pavarësisht qëndrimit...

Artan Fuga: 8 Dhjetori, gjithë rinia po feston me haré

Në përkujtim të 8 dhjetori 1990, në këtë ditë feste të rinisë, gjithë rinia po feston me haré! Përshëndet me brohoritje delegatët e Kongresit...

Artan Fuga: A po bëhet injoranca një dukuri gjinore?

Që kemi një problem të madh në burrat, meshkujt, a si të doni thuajeni, kjo nuk ka diskutim. E them në raport me gratë,...

Gjinushi mori mandatin e dytë, Artan Fuga: Unanimiteti në shkencë është vdekjeprurës!

Në Akademinë e Shkencave? Ja përse nuk kandidova, por votova kundër! ———————————————– Të nderuar përfaqësues të medias, Me anë të kësaj komunikate, nëpërmjet jush, informoj opinionin intelektual, shkencor,...

Latest news

/5pyetjet.al