-sidi education-spot_img
4.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Artan Fuga

Artan Fuga: Si po thahet gjuha shqipe!

Terma shkencore qe e kam shume veshtire t'i perdor ne auditore me studentet. Kam frike se me tallin. Nuk di si ja bejne mesuesit...

Artan Fuga: Presidenti Begaj nuk mund të përdorej si Kalë Troje!

Sigurisht nuk mund të pranonte të shkonte në takimin e Athinës, i ftuar vetëm për të provokuar kryeministrin e tij! Në dy a tre...

Artan Fuga: Letër e hapur Presidentit për Akademinë e Shkencave

Pa ndarjen e vërtetë të pushteteve Shqipëria rrezikon të vidhiset, bashkë me kombin, zoti Presiden Zotit Bajram Begaj President i Republikës Tiranë, 26 korrik 2023 I nderuar zoti...

Artan Fuga: Ka opozitarë që nuk blihen me lekë

Opozitaret e dhjete! Opozita ne fakt mire beri qe kritikoi politiken e qeverise per ca rritje rrogash me therrime qe beri per disa kategori...

Artan Fuga: Shkencat albanologjike dhe tufëzimi i instituteve

Vendimi për prishjen e qendrës të studimeve albanologjike dhe shkatërrimin e instituteve si pjesë e një institucioni kërkimor shkencor të pavarur, e krahasoj me...

Artan Fuga: Akademia e Shkencave buxhet me punë, jo llokume

A di c’kerkoj? Nje ze anakronik, nen afshin e zjarrmte te iluzionit te fitores te Pirros thote : si mund te thuhet se dikush kundershton...

Rama shkriu Akademinë Albanologjike, Fuga: Sot uleni flamurin në gjysme shtizë

Akademiku Artan Fuga ka kritikuar ashpër vendimin e qeverisë Rama që miratoi sot për të shkrirë Akademinë e Studimeve Albanologjike duke e futur në...

Artan Fuga i shkruan Ramës: Mos e shkri Akademinë e Studimeve Albanologjike

Debat vazhdon. Anëtari i Akademisë së Shkencave, Artan Fuga i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama ku i kërkon të mos e firmosë...

Artan Fuga: Ja si e dhunojnë ligjin ligjvënësit

Në ndihmë të Presidentit të Republikës kur të shqyrtojë dhe miratojë ligjin për rritjen e pagave të deputetëve dhe të tijën, shpejt e shpejt...

Urgjenca për pagat! Fuga: Çmenduria e Felajt dhe Presidentit! Ikën nga fiqiri

Akademiku Artan Fuga e ka cilësuar komike dhe tallje kërkesën e drejtueses së seancës së Kuvendit, Ermonela Felaj, e cila u tha deputetëve se...

Latest news

/5pyetjet.al