-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Artan Fuga

Rama shkriu Akademinë Albanologjike, Fuga: Sot uleni flamurin në gjysme shtizë

Akademiku Artan Fuga ka kritikuar ashpër vendimin e qeverisë Rama që miratoi sot për të shkrirë Akademinë e Studimeve Albanologjike duke e futur në...

Artan Fuga i shkruan Ramës: Mos e shkri Akademinë e Studimeve Albanologjike

Debat vazhdon. Anëtari i Akademisë së Shkencave, Artan Fuga i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama ku i kërkon të mos e firmosë...

Artan Fuga: Ja si e dhunojnë ligjin ligjvënësit

Në ndihmë të Presidentit të Republikës kur të shqyrtojë dhe miratojë ligjin për rritjen e pagave të deputetëve dhe të tijën, shpejt e shpejt...

Urgjenca për pagat! Fuga: Çmenduria e Felajt dhe Presidentit! Ikën nga fiqiri

Akademiku Artan Fuga e ka cilësuar komike dhe tallje kërkesën e drejtueses së seancës së Kuvendit, Ermonela Felaj, e cila u tha deputetëve se...

Artan Fuga: Pse e thani gjuhën nga dialektet?

Gamor apo gomar! Më kujtohet, fëmijë, në lagjen tonë tironce, me shtëpi qerpiçi, me rrugën me kalldrëm, me avlli, plot caraca, një shoku që kishte...

Artan Fuga: Diploma plagjiaturë

Plagjiatura në përgatitjen e temave të diplomave - një e keqe lehtësisht e evitueshme Ka disa kohë gazetarë dhe kolegë më kanë rasti t'i dëgjoj...

Artan Fuga: Unë e di kush i ka humbur rëndë bashkitë

I kane humbur femrat, grate dhe vajzat. E kam shkruar: Thuajse krejt te paperfaqesuara si kandidate per kryetare bashkish. Por mbi te gjithe i kane...

Artan Fuga: Kultura shtet-ndërtuese në botën shqiptare

Çështja e rolit të ideologjive komb apo shtet-formuese në botën shqiptare është aq e ndërlikuar saqë çdo pretendim për ta rrokur me një ndërhyrje...

Gjinushi: Opozita injorante! Fuga nuk është asgjë

Kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi foli me fjalë të ashpra për opozitën. Nga Shkodra ku ndodhej sot, ai e cilësoi injorante opozitën...

Artan Fuga: Vrasësi bërtet: Kush vrau?

Dy prilli në Shkodër i mori jetën katër të rinjve. Demokratizimi u hap me gjak. Sikur do të parathoshte ata mijëra të vrarë, të...

Latest news

/5pyetjet.al