-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

avokat

5 mijë euro në xhep, mbetet në burg avokati

Gjykata e Posaçme la në burg avokatin Arben Lena. Kërkesa e tij për zëvendësim të masës "arrest në burg" me një masë më të...

Elia në gjyq, Princi ‘gris’ marrëveshjen? Flet avokati: 4 skenarët dhe fundi

Elia Zaharia u paraqit paraditen e kësaj të hëne në Gjykatën Civile të Tiranë për seancën e radhës për procesin e divorcit mes saj...

Kush e vrau biznesmenin në Shëngjin? Avokati Cakrani: Nuk ka prova për portugezin

Portugezi Ruben Saraiva do të qëndrojë në burg duke pritur datën 20 mars për të parë vendimin e gjykatës se çfarë do të ndodhë...

25 mijë euro për të liruar vrasësin nga burgu

Ditën e sotme Gjykata e Posaçme la në fuqi masën e “arrestit në shtëpi” për avokatin Petraq Semani që akuzohet se mori 25 mijë...

“Politikanët duan të kapin gratë e tyre”! Kush tradhton tre vite burg (Intervista me avokatin)

Rasti i mjekut kardiolog, i cili kishte marrëdhënie me një të mitur 16-vjeçare ndërkohë që ishte i martuar me një grua dhe kishte edhe...

Burg ish-ministrit/ Avokati e sqaron te “5Pyetjet.al”: E vërteta e “53 milionëshit”

Gjykata Themelore në Prishtinë pak ditë më parë dënoi ish-ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj me 3.8 vite burg për rastin e ndarjes së 53...

E përplasën me makinë dhe e dhunuan, avokati: Jetimi u la në rrugë për disa orë

Avokati Meshari Selimaj është shprehur se vrasja e 18-vjeçarit në Kosovë, pasi u godit me makinë dhe shufra hekuri nga dy adoleshentë, duhet cilësuar...

Tomë Gashi: Pa kthyer dënimin me vdekje shqiptarët nuk mbushen mend

Ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Podujevë, ku një i ri 18-vjeçar është vrarë, ka sjellë tronditje të thellë në të gjithë Kosovën. Publikimi...

Avokati serb, Çedomir Stojkoviç bën homazhe tek varri i Blerina Jasharit

Çedomir Stojkoviç, avokati i politikanit opozitar serb, Nikola Sanduloviç, ka bërë homazhe te varri i Blerina Jasharit në Kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz. Te varri...

“Dua të takoj…”! Avokati rrëfen te “5Pyetjet.al” bisedën e fundit me klientin: Vdiq në gjyq, donin ta martonin me zor

Sot ndodhi një ngjarje e rëndë në Gjykatën e Tiranës. Një qytetar, Ilia Drini 68-vjeç ndërroi jetë si pasojë e një ataku në zemër....

Latest news

/5pyetjet.al