-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ballkan i hapur

Ballkani i Hapur, Kraki tek “5pyetjet”: Ide politike, Kosova nuk do të ishte e barabartë me Serbinë

Politologu, Nezir Kraki  i ftuar tek “5pyetjet” nga Babaramo ka folur në lidhje me samitin e Procesit të Berlinit ditën e sotme në Tiranë...

Serbia dhe Maqedonia e Veriut vazhdojnë me idenë e “Ballkanit të Hapur”

Maqedonia e Veriut dhe Serbia sot do të inagurojnë sot sistemin e integruar elektronik për pagesën e taksës rrugore. Ky sistem i përbashkët që është...

Shqipëria e vuri në “gjumë”, Ballkani i Hapur nuk i arriti synimet e deklaruara

Kur Edi Rama i Shqipërisë njoftoi më 1 korrik fundin e nismës Ballkani i Hapur, ai pretendoi se ajo e kishte “përmbushur misionin e saj”. Deklarata e...

Tensionet Kosovë-Serbi, Milo te “5pyetjet”: Këtu Ballkani i hapur mori goditjen e parë

Ish-ministri i jashtëm dhe Profesor, Paskal Milo i ftuar në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo ka folur në lidhje përfundimin e misionit të Ballkanit...

Tritan Shehu: Ballkani i Hapur u “varros” me “litarin” jashtë!

Ballkani i Hapur u «varros» me «litarin» jashtë! Deklarimi i detyruar i Rmaës per “avullimin” e Ballkanit te hapur, pa asnjë argument ishte si promovimi,...

Fundi Ballkanit të Hapur, Vasili: Rama u zdërhall në mënyrë histerike

Në lidhje me fundin e Ballkanit të Hapur nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar për mes një postimi në llogarinë e...

BE: Qeverisë së Kosovës ia kemi komunikuar masat ndëshkuese që më 28 qershor

Një zëdhënës i Bashkimit Evropian, në një përgjigje për Radion Evropa e Lirë, ka konfirmuar gjatë mbrëmjes së 1 korrikut se Qeverisë së Kosovës...

“Marrëveshja e Ohrit historike”, Escobar: Mbështesim Ballkanin e Hapur

Zëvendës Ndihmës Sekretari i SHBA-ve për Çështjet Evropiane, Gabriel Escobar deklaroi se marrëveshja e Brukselit dhe aneksi i zbatimit i arritur në Ohër ndërmjet...

Ballkani i Hapur, Janjiç: Disa vende nuk duan treg konkurrent

Analisti serb, Dushan Janjiç duke folur për nismën “Ballkani i Hapur”, ka thënë se vendet e Perëndimit sado që e mbështesin paqen dhe bashkëpunimin...

KPA: Ballkani i Hapur të konsiderohet vetëm pasi Serbia ta njohë Kosovën

Vetëm pasi Serbia të ketë pranuar pavarësinë e Kosovës mund të konsiderohet iniciativa rajonale e “Ballkanit të Hapur”, ka thënë Kongresi Panshqiptar Amerikan (KPA)...

Latest news

/5pyetjet.al