-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Banka

16 mijë Euro me vete! Klienti futet dhe rreh drejtorit e bankës në Kukës

Një shqiptar nga Kosova është arrestuar në Kukës. Ai akuzohet se ka dhunuar drejtorin e një banke brenda godinës së institucionit. Pasi e ka...

Putin: Të merren masa për të mbështetur rublën

Presidenti rus, Vladimir Putin ka bërë thirrje të hënën për masa të menjëhershme për ta mbështetur rublën, valutën e dobësuar ruse, teksa vendi po...

Nis sot viti i ri shkollor, 29 mijë nxënës ulen për herë të parë në banka

Nis sot në të gjithë vendin viti i ri shkollor 2023-2024. Rreth 29 mijë nxënës do të ulen sot për herë të parë në...

Grabitet banka në qendër të kryeqytetit

Filiali i një banke të nivelit të dytë është grabitur pak pas mesditës në Prishtinë. Persona të maskuar dhe armatosur hynë në ambientet e bankës...

Prishen ATM-të, qytetarët mund të tërhiqnin para edhe nëse kishin zero lek në llogari

Një defekt në sistemin elektronik i Bankës së Irlandës, ka shkaktuar mbrëmjen e djeshme incidente pranë  ATM-ve në mbarë vendin. Mijëra klientë u vendosën në...

Ç’po ndodh? Sulmohen me mjete shpërthyese dyqane dhe banka

Një seri sulmesh me bomba në dyqane dhe banka kanë ndodhur në verilindje të Uashingtonit. Policia ka nisur kërkimet për të kapur sulmuesin. Sipas Daily Mail,...

Erdogan i beson një gruaje drejtimin e Bankës Qendrore

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, e ka emëruar të premten Hafize Gaye Erkanin, ish-zyrtare ekzekutive për financa në Shtetet e Bashkuara – si guvernatore...

Bankat/ Edhe inflacioni i lartë po kalon pa shumë “dhimbje”!

Sistemi bankar shfaqi ecuri pozitive edhe në vitin 2022, me rritje të mëtejshme të fitimit dhe rentabilitetit. Ritmet e zgjerimit së aktiveve dhe kredisë...

Zvicra: Kemi mbi 8 miliardë rezerva të Bankës Qendrore ruse

Një total prej 8.3 miliardë dollarësh rezerva dhe asete të Bankës Qendrore të Rusisë janë të depozituara në shtetin e Zvicrës. Këtë fakt e...

“Bombë” në SHBA! Falimenton banka e tretë amerikane

Departamenti i Mbrojtjes Financiare dhe Inovacionit në Kaliforni (DFPI) njoftoi sot se agjencia ka vendosur “First Republic Bank” (FRB) nën mbikëqyrjen e saj. Është...

Latest news

/5pyetjet.al