-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Banka

Tentuan të shisnin euro të vjedhura nga bankat e BE-së, gjykata jep vendimin

Gjykata e Durrësit ka lënë me ‘arrest shtëpie’ Taulant Demerxhiu dhe Vladimir Kokomani. Tre ditë më parë ata u arrestuan pasi grabitën një shumë...

SHBA tjetër zhgënjim me Kurtin: S’na pyeti për aksionin në veri

Departamenti amerikan i Shtetit shprehu zhgënjimin për mbylljen nga policia e Kosovës të gjashtë njësive të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të...

Skema/ Shqiptari me ‘batalionin’ që zbrazën llogaritë bankare

Prokuroria e Napolit ka mbyllur hetimet për 48 persona, pjesë e tyre shqiptarë, rumunë e italianë të cilët akuzohen për një skemë mashtrimi bankar...

Pensionistët futen në bankë pas 1 Prillit, Pirdeni: Kosto dhe sorollatje

Nga data 1 prill 717 mijë të moshuar do t’i tërheqin paratë nga bankomatet. Të gjithë qytetarët do hapin një llogari pa kosto, por...

Inflacioni shtyn shefen e Bankës Qendrore të Turqisë të jetojë me prindërit

Shefja e re e Bankës Qendrore të Turqisë, Hafize Gaye Erkan, ka thënë se është përjashtuar prej tregut të patundshmërisë në Stamboll, për shkak...

16 mijë Euro me vete! Klienti futet dhe rreh drejtorit e bankës në Kukës

Një shqiptar nga Kosova është arrestuar në Kukës. Ai akuzohet se ka dhunuar drejtorin e një banke brenda godinës së institucionit. Pasi e ka...

Putin: Të merren masa për të mbështetur rublën

Presidenti rus, Vladimir Putin ka bërë thirrje të hënën për masa të menjëhershme për ta mbështetur rublën, valutën e dobësuar ruse, teksa vendi po...

Nis sot viti i ri shkollor, 29 mijë nxënës ulen për herë të parë në banka

Nis sot në të gjithë vendin viti i ri shkollor 2023-2024. Rreth 29 mijë nxënës do të ulen sot për herë të parë në...

Grabitet banka në qendër të kryeqytetit

Filiali i një banke të nivelit të dytë është grabitur pak pas mesditës në Prishtinë. Persona të maskuar dhe armatosur hynë në ambientet e bankës...

Prishen ATM-të, qytetarët mund të tërhiqnin para edhe nëse kishin zero lek në llogari

Një defekt në sistemin elektronik i Bankës së Irlandës, ka shkaktuar mbrëmjen e djeshme incidente pranë  ATM-ve në mbarë vendin. Mijëra klientë u vendosën në...

Latest news

/5pyetjet.al