-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

barbie

Vlera marramendëse që ka arritur “Barbie” në 8 javë

“Barbie” nga “Warner Bros”, ka thyer një tjetër rekord dhe këtë herë bëhet fjalë për arkën e fitimeve. Filmi prodhim i këtij viti, ka kaluar...

Barbie filmi më fitimprurës ndonjëherë për kompaninë në SHBA

Filmi i regjisores Greta Gerwig, Barbie, e ka tejkaluar filmin The Dark Knight, të shpërndarë nga Warner Bros, si filmi më fitimprurës ndonjëherë për...

Jo të gjithë e duan filmin “Barbie”, ja shteti i radhës që ndalon transmetimin e tij

Algjeria e ka ndaluar shfaqjen e filmit Barbie nëpër kinema, me arsyetimin se bie ndesh me parimet morale. Barbie, film që ka arkëtuar 1.2 miliard...

Një shtëpi pazhi e vërtetë si e Barbie-t, ja ku do të ndërtohet

Në vitin 2024, do të hapet parku i parë "Mattel Adventure Park", i cili do ketë një shtëpi plazhi Barbie në madhësi reale. I vendosur...

Filmi “Barbie” ndalohet në Liban për këtë arsye…

Autoritetet e Libanit vendosen të ndalojnë filmin “Barbie” nga kinematë, duke thënë se ky film promovon homoseksualitetin dhe bie ndesh me vlerat fetare. Ministri Mohammad...

“Sukses i paprecedentë”, “Barbie” thyen një tjetër rekord!

Filmi "Barbie" pritej që si rrjedhojë e fushatës madhështore të marketingut të thyente rekorde shikueshmërie. Edhe sa i përket anës financiare, filmi ka siguruar 1...

Fenomeni “Barbie” edhe në botën tjetër, agjencitë funerale ofrojnë arkivole rozë

Filmi i ri “Barbie” ka pushtuar botën që kur u shfaq në 20 korrik. Ai i tejkaloi të gjitha pritshmëritë, duke thyer rekorde për...

Barbie fut në sherr çiftet, rritet numri i ndarjeve

Më shumë se një javë pas publikimit të filmit ‘Barbie’, rrjetet sociale janë plot me histori të grave që thonë se kanë riparë thellësisht...

Margot nuk ishte zgjedhja e parë, ja kush do luante rolin e Barbie

Filmi "Barbie" ka arritur të marrë komente mahnitëse dhe shuma të mëdha parash, pasi ka fituar më shumë se 196 milionë dollarë jashtë Shteteve...

Si e krijoi kukullën “Barbie”, gruaja që u frymëzua nga vajza e saj?

Në film e tanishëm Barbie, që luhet nga Margot Robbie, ajo udhëton nga Barbieland në botën reale, Los Angeles, dhe përfundon në selinë e...

Latest news

/5pyetjet.al