-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Një tjetër vit me suksese! Si e mbylli Dua Lipa 2023-shin

Kryesoret

Disa nga arritjet e Dua Lipës gjatë vitit 2023:

Më 1 maj, Dua shërbeu si bashkëkryetare e Met Gala. Krahas bashkëkryesuesve të tjerë Penelope Cruz, Roger Federer dhe Michaela Coel, Dua mori pjesë në natën më të madhe të modës në Muzeun Metropolitan të Artit në New York.

Më 26 maj, u publikua “Dance the Night”, kënga e Duas me frymëzim “Disco”, e shfaqur në “Barbie” të Greta Gerwig. Një video muzikore shoqëruese ra në të njëjtën kohë.

Më 21 korrik, “Barbie The Album” u publikua, në të njëjtën ditë që “Barbie” doli në kinema.

Më 28 shtator, ‘Universal Pictures’ publikoi trailerin për “Argylle”, filmin me regji të Matthew Vaughn që do të shfaqë Dua në rolin e saj të parë të madh të aktrimit.

Më 9 nëntor mbërriti kënga e Duas “Houdini” dhe videoklipi i saj.

Më 11 dhjetor, Dua shënoi nominimin e saj të parë për “Golden Globe”. Më 21 dhjetor, ajo mësoi se “Dance the Night” kishte hyrë në listën e kandidatëve të mundshëm për “Oscar” për këngën më të mirë origjinale./ Telegrafi

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit