-sidi education-spot_img
3.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

belinda balluku

Zgjerimi i Tiranë-Durrës, Balluku: Do bëhet me katër korsi, bizneset dhe shpronësimet

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në konferencën për analizën vjetore të ministrisë që drejton është shprehur se autostrada Tiranë-Durrës do të zgjerohet...

ARRSH: Thumanë-Kashar hapet për sezonin turistik

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku ka inspektuar kantierin e autostradës Thumanë-Kashar, ku ka nisur procesi i asfaltimit. Kreu i ARRSH-së, Ervis Berberi deklaroi se autostrada do...

Rama inauguron prapë Tunelin e Murrizit

Të dyja anët e tunelit të Murrizit në Rrugën e Arbrit janë bashkuar. Punimet janë inspektuar nga kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës...

Moti i keq/ Balluku: Ndërhyrje për rikthimin e energjisë, stabilizohet situata në Korçë dhe Kukës

Vendi është përfshirë nga temperatura të ulëta, ndërsa në zonat e veriut dhe juglindjes janë shënuar edhe reshje dëbore dhe erëra të forta ku...

Inteligjenca artificiale “merr” tenderat, Balluku i mbyll derën Berishës për tre kushtet

Qeveria ka miratuar vendimin për dixhitalizimin e prokurimeve publike. Zëvendëskryeministrja deklaroi se ky projektligj do të ndikojë në të gjithë procedurën e prokurimeve publike,...

Balluku në Rrugën e Arbrit: Kufizoni qarkullimin, stuhia do të zgjasë deri në…

Zëvendëskryeministrja, njëkohësisht dhe Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ishte në Rrugën e Arbrit për të parë nga afër punën që po bëhet...

Pakti Shqipëri-Itali për emigrantët, BE: Nuk na pyetën, pardje e morëm vesh

Zv/ kryeministrja Belinda Balluku deklaroi sot se marrëveshja me Italinë për të marrë emigrantët afrikanë do të kalojë në parlament. Kritikoi gjuhën e segmenteve...

Berisha: Balluku po vjedh me tenderat për blerjen e energjisë

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi sipas tij abuzimet me tenderat e energjisë. Ai ka postuar në faqen e tij në Facebook denoncimin e një qytetari i...

Xhaçka i dorëzon Igli Hasanit ministrinë e Jashtme

Pas betimit ditën e sotme ka marrë zyrtarisht detyrën ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani. Ai bëri betimin këtë pasdite para Presidenti...

Thumanë–Kashar/ Balluku paguan 2 mln € konsulentin për të kontrolluar Bashkim Ulajn

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë e drejtuar nga Belinda Balluku ka bërë gati një tender për shërbim konsulence me vlerë 235,431,048.35 Lekë ose mbi...

Latest news

/5pyetjet.al