-sidi education-spot_img
4.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

birn

Inceneratori “ha” miliona lekë në vit, shtohet mali me plehra në landfillin e Elbasanit

Gjatë një takimi elektoral në qytetin e Elbasanit përpara zgjedhjeve lokale të 14 majit, kryeministri Edi Rama këmbënguli se investimi për ndërtimin e incineratorit po funksiononte,...

BIRN/ Inceneratori i Tiranës: Si u vunë zyrtarët publikë në shërbim të aferës koncesionare

Në fund të vitit 2014, një specialist i sapodalë në pension i menaxhimit të mbetjeve merr një ofertë për t’u bërë këshilltar i jashtëm...

BIRN: Nikolla paralajmëron mbajtjen pa afat në sirtar të ‘mandatit të Xhaçkës’

Një vendim i Gjykatës Kushtetuese për mandatin e deputetes socialiste, Olta Xhaçka mbetet i pazbatuar prej gati 1 viti në Kuvend, ndërsa kriza e...

Raporti: Rusia po synon të nxisë luftë në Kosovë

Sipas një raporti për dezinformata, thuhet se Kosova është e ekspozuar ndaj dezinformatave dhe narrativëve që vijnë nga Rusia dhe Kina të cilat synojnë...

Pezullimi i kreut të Urdhrit të Stomatologut, BIRN: Shpërdorim detyre, nepotizëm dhe abuzime financiare

Prokuroria e Tiranës njoftoi të shtunën më 4 tetor, vendimarrjen për pezullimin e ushtrimit të detyrës ndaj Presidentit të Urdhërit të Stomatologut, Nikoll Deda,...

Zyrtarët e Bashkisë Dimal dënohen për rryshfet me lejen e ndërtimit

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë shpalli të martën më 31 tetor dënimet ndaj katër zyrtarëve të Bashkisë Dimal, të akuzuar për shërdorim...

Vota e Diasporës në pritje të një zgjidhjeje ligjore

Përfaqësues të partive politike, shoqërisë civile dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, diskutuan të martën për garantimin e të drejtës së votës për diasporën shqiptare,...

BIRN: Pëllumb Gjoka planifikonte investimin e 52 mln eurove në zonën e virgjër

Hetimet ndaj Pëllumb Gjokës zbuluan sipas SPAK se 390 mijë metra tokë në plazhin e Velipojës, ku qeveria ka miratuar një projekt investimi strategjik,...

“Perla e Mesdheut”, BIRN: Sa kushtoi fushata për promovimin turistik të Shqipërisë?

Në fillim të shtatorit, anëtarë të kabinetit qeveritar u mblodhën në kinema “Millennium” për premierën e dokumentarit “Thesaret e Adriatikut- Shqipëri” të historianes dhe...

Lojë me pasaporta, BIRN: Nënshtetësi “e artë” nëpërmjet një salloni bukurie në Shkup

Në qendër të Shkupit, pranë një ish-kinemaje, ka një sallon bukurie të quajtur “Charm”. Me përmasa modeste dhe në gjendje t'u shërbejë vetëm disa klientëve...

Latest news

/5pyetjet.al