-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

biznes

Saimir Tahiri i futet biznesit

‘Eagle Residence' është një projekt ndërtimi me njësi tregtare dhe apartamente në rrugën Tahir Kadare, pranë ish-sheshit ‘Shqiponja' në Tiranë. Ky projekt nuk dallon...

“Skifterët” bëjnë namin në depon e biznesit, vjedhin gjëra me vlerë deri në 100 mijë euro

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy të rinjtë pasi dyshohet se mbrëmjen e djeshme kanë kryer një vjedhje ku kanë marrë mallra...

Me armë në dorë dhe me kostum të kuq iku me para në duar, grabitet një biznes në Tiranë

Një biznes në Tiranë, në rrugën “Myslum Shyri”, ka rënë pre e një grabitjeje mbrëmjen e sotme rreth orës 20:35. Mësohet se një person, ende...

Mashtronte bizneset me mandate false, në pranga 54-vjeçari (emri)

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 54-vjeçarin, Ilir Muzhaqi pasi ai kishte përvetësuar shuma të ndryshme parash nëpërmjet mashtrimit. Sipas njoftimit të policisë i...

“10 milionë lekë gjobë, ose të mbyll biznesin”! SPAK çon në gjyq inspektorin në Tiranë

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka përfunduar hetimet dhe dërguar për gjykim pranë Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin...

Mori një tufë me dollarë nga ish-oficeri i inteligjencës shqiptare, FBI deklaron fajtor Charles McGonigal

Charles F. McGonigal, 55 vjeç, një ish-agjent i posaçëm i Byrosë Federale të Hetimit (FBI) në ngarkim të Zyrës së Fushës së Nju Jorkut,...

Punë “hallalli”, Khattab nis rrugëtimin në biznes pas lënies së muzikës

Feronit Shanbani, i njohur me emrin e skenës Fero ka vendosur të fillojë  një karrierë të re duke lënë pas atë të muzikës. Pasi hoqi...

Kundërshtoi policinë që po vendoste gjoba, telashe për 44-vjeçari në Tiranë

Një 44-vjeçar me inicialet A. F., është shoqëruar nga policia në Tiranë, pasi ka kundërshtuar efektivët e policisë të cilët kanë qenë duke vendosur...

“Jepi, jepi…”! VIDEO-Dy hajdutë shqyejnë derën e biznesit në Tiranë

Vodhën një shumë parash dhe sende me vlerë në një biznes në zonën e Unazës së Re, vihen në pranga 2 hajdutët, Shuajb Gërxhalliu...

Si të filloni një biznes të suksesshëm bazuar në shenjën tuaj të horoskopit?

1. Dashi: Jini më pak impulsivë kur gjërat ndodhin Dashi ka lindur me vullnetin për të vazhduar përpara, veçanërisht në rrugën e fillimit të një...

Latest news

/5pyetjet.al