-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

bregdet

Po lahej në det, ndërron jetë 69-vjeçarja

Pasditen e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në plazhin e Velipojës ku një 69-vjeçare ka humbur jetën duke u larë në det. 69-vjeçarja...

Trafik i rënduar, shkak largimi i pushuesve nga bregdeti i Shëngjinit

Largimi i pushuesve nga bregdeti i Shëngjinit ditën e sotme ka krijuar trafik. Nga Rana e Hedhun dhe përgjatë superstradës Balldren-Milot është krijuar radhë makinash...

Kontrolle në bregdet, sekuestrohen disa Jet Ski, skafe dhe gomone

Policia kufitare ka kontrolluar 78 mjete lundruese, kryesisht Jet Ski, skafe dhe gomone.Si rezultat i kontrolleve, janë bllokuar për mungesë dokumentacioni, në Vlorë dhe...

Mungesa e personelit, paga e punonjësve deri në 1,000 euro/muaj

Mungesa e fuqisë punëtore, e ndikuar nga lëvizjet demografike dhe plakja e popullsisë ndër vite, vijon të shtojë kërkesën për punësime për staf shërbimi...

Ndalohet lëvizja e kamionëve pranë bregdetit në Lezhë

Ditën e sotme në hyrje të Lezhës është bërë ndalimi i kamionëve në zonat bregdetare të qytetit pasi 4 trejlera janë bllokuar. Ky plan masash...

Po vjen sezoni, nis ‘gjuetia’ e skafeve në bregdet

Policia Kufitare në prag të nisjes së sezonit turistik ka filluar zbatimin e një plani masash për ushtrimin e kontrolleve intensive në të gjithë...

VIDEO/ Aeroplani tenton uljen urgjente, ngulet me kokë në rërë

Pamjet e rënies së një aeroplani janë regjistruar nga një kalimtar rasti e më pas kanë bërë xhiron e rrjetit. Avioni Cessna 152 u detyrua...

Qiratë u dyfishuan, rritja më e fortë në bregdet dhe në Tiranë

Qiratë e shtëpive kanë pësuar rritje të konsiderueshme në harkun e pesë viteve ka zbuluar një analizë e Bankës së Shqipërisë. Vrojtimi ka marrë...

“TIA flet italisht”, Canale 5: Ja pse Shqipëria është mbushur nga turistët italianë

Në një kronikë televizive të transmetuar në kanalin italian "Canale 5", është bërë një analizë e rritjes së fluksit të turistëve italianë që kanë zgjedhur...

Kroçera “Nautica” zbarkon në Durrës, sjell turistë nga 20 vende të botës

663 turistë mbërritën mëngjesin e së mërkurës në portin e Durrësit me kroçierën “Nautica”. Anija turistike është ankoruar në kalatën portuale nr.5 dhe ka sjellë...

Latest news

/5pyetjet.al