-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

burgjet

Raporti i “zi” i KLSH-së/ Amnistia do të lirojë burgjet, por nuk do të zgjidhë problemet

Fundi i vitit që po vjen pritet që të gjejë në shtëpi rreth 600 persona që mund të fitojnë lirinë nga qelitë e burgimit,...

Ka arrestime! SPAK futet brenda drejtorisë së Burgjeve (EMRAT)

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka arrestuar dy persona për ndikim të paligjshëm tek zyrtarët e drejtorisë së Burgjeve për...

Londra “paketon” 11 vrasës dhe i nis drejt Shqipërisë

“The Sun” shkruan se 11 shqiptarë të dënuar për vrasjen në Britani do të ekstradohen për të vuajtur dënimet në atdhe. Mes tyre është...

Prishtina: Nëse krerët e UÇK-së shpallen të pafajshëm do kërkojmë dëmshpërblim

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu duke komentuar procesin gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë tha se nëse ata do të shpallen të pafajshëm,...

U tentua të helmohet ish-truproja e Berishës? “Burgjet”: U ngatërrua porosia

Drejtoria e Burgjeve ka mohuar denoncimin e avokatit Idajet Beqiri që denoncoi se u tentua helmimi i Izet Haxhisë. “Burgjet” deklarojnë se nuk ka...

Rama u “çon” lekët policëve! Sa merr drejtori i madh?

Kryeministri Edi Rama takoi sot efektivët e policisë së shtetit duke u dhënë lajmin për rritjen e rrogave. Gjithashtu në rritje do të përfitojnë...

200 mijë Euro tender! Abrija i mbush xhepat vëllait të socialistit me reçelin e të dënuarve

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Admir Abrija ka firmosur një tender mbi 200 mijë Euro për fruta perime, reçel dhe erëza për të dënuarit. Objekti...

Amnistia në burgje, Alibeaj: Doni vota për zgjedhjet

Në Komisionin për Çështjet Ligjore deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj, tha amnistia e në burgje po kryhet për efekte zgjedhore. "Amnistia që keni menduar në...

Manja u jep shpresë të burgosurve: Do të ketë amnisti për Vitin e Ri

https://youtu.be/5cPl_1BMlLQ Qeveria po bëhet gati për të miratuar një amnisti penale për fundin e vitit. Lajmin e konfirmoi vetë Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja. Ai u...

A po urdhërohen vrasjet nga brenda burgjeve? “Big Brother” për të fortët

SPAK i ka kërkuar Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve të mbajë nën vëzhgim edhe 10 të burgosur të tjerë që dyshohen se komunikojnë dhe...

Latest news

/5pyetjet.al