-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

censusi

Kërkesa e re e grekëve! Dule: Dua karrige të sigurt te komisioni i reformës zgjedhore

Debati për reformën zgjedhore vazhdon. Opozita është futur në një kurs të ri përplasje me qeverinë për këtë komision, pasi PS nuk pranon që...

Vangjel Dule ngre zërin: Po manipulohet censusi

Kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule akuzoi sot se po manipulohet regjistrimi i popullsisë. Ai u fokusua në jug të vendit, ku janë pretendimet greke....

Auron Tare: Grek apo shqiptar? Kjo është çështja sot

Ndoshta hera e pare qe do te mendohesha perpara fletes se Censusit. Dikur në kohën e Berishës së dytë talleshim me Artan Lamen mbi...

Shkupi: Maqedonasit në Shqipëri të tregojnë çfarë janë, të mos u bëhet presion

Në një konferencë për shty krah homologut norvegjez, ministrja e mbrojtjes së Maqedonisë së Veriut, Slavjanka Pertrivska ka thënë se maqedonasit në Shqipëri kanë...

Gjekmarkaj: Nuk kam lexuar gjë më të çmendur dhe idiote se Censusi

Deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj i ka kërkuar shumicës socialiste nga foltorja e Kuvendit që të heqë dorë nga prapaskenat për të përcaktuar se...

Luftë e ftohtë për numra! Censusi sjell përplasjen e parë diplomatike në Shqipëri

Prej të hënës dhe në tre javët në vazhdim në Shqipëri po zhvillohet censusi, regjistrimi i popullsisë. Pyetjet mbi etninë dhe fenë kanë shkaktuar...

Mentor Kikia: Censusi ka një pyetje shumë të rrezikshme

Kombësia nuk ndjehet, ajo është në gjakun tënd! Censusi ka nje pyetje shume te rrezikshme dhe te pakuptimte? Cfare identiteti etnik ke? Duke saqaruar se identiteti...

Mentor Kikia: A po shkojmë drejt shpërbërjes si komb?

Filloi edhe censusi i radhës, i popullsisë dhe banesave. Besohet(shifra është e INSTAT, por pranohet si jo shumë e saktë) se më 1 janar...

Nis sot censusi i popullsisë dhe banesave! Tre pyetjet me “spec”

Sot nis Censusi i Popullsisë dhe Banesave. Procesi do të vijojë për 6 javë, ku mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë...

Censusi Shqipëria 2023, të hënën nis regjistrimi i popullsisë

Në Shqipëri Instituti i Statistikave pritet të nisë Regjistrimin e Popullsisë dhe Banesave nga e hëna e ardhshme, një proces që do të zgjasë...

Latest news

/5pyetjet.al