-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Dallëndyshe Bici

Bici i hapi rrugën, Ndreca “niset” drejt Parlamentit: Do të jem deputet

"Patjetër që po"! Plarent Ndreca deklaroi se do të pranojë mandatin e deputetit pasi  Dallëndyshe Bici refuzoi që të shkojë në Parlament duke i...

Zyrtare/ Bici refuzon, mandati i Ahmetajt i kalon Plarent Ndrecës

Dallëndyshe Bici refuzon që të shkojë në Parlament. Në letrën drejtuar kryetarit të KQZ-së, Ilirjan Celibashi Bici e njofton se për shkak të angazhimit...

Dokumenti/ Kuvendi njofton KQZ-në: Ahmetajt iu dogj mandati

Arben Ahmetaj nuk ka më mandat deputeti. Ish-zëvendëskryeministri ndodhet në arrati prej gati gjashtë muajsh, për aferën e Inceneratorëve. Kuvendi i kërkon Komisionit Qendror të...

“Fshihet” Agim Ismaili, emërohet shefi i ri i IKMT-së

Vetëm tetë muaj në detyrë. Agim Ismaili është shkarkuar nga posti i drejtorit të Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit. Ismaili u emërua në krye...

“U sos durimi”! Banorët e Bërxullës futen brenda Hipotekës

Banorët e Bërxullës protestuan sërish ditën e sotme për shpronësimin e tokave dhe shtëpive të tyre që preken nga ndërtimi i rrugës Thumanë-Kashar. Pas disa...

Dallëndyshe Bici nis shkarkimet! Largohet shefja e Kadastrës së Durrësit

Dallëndyshe Bici ka nisur lëvizjet në Kadastër. Vetëm pak muaj nga ndryshimet e bëra në Kadastrën e Durrësit, sërish është ndryshuar drejtuesi i saj. Ditën...

Iku Lame! Rama: Kadastra me çifligje dhe “bishta”! (Risitë e E-Albania)

Mbyllet epoka e Artan Lames në krye të Kadastrës. Kryeministri Edi Rama prezantoi sot shefen e re, që është Dallëndyshe Bici. Arsye për largimin...

Normalizohet situata e zjarreve, por këto janë dy vatrat më problematike

Dita e djeshme ka qenë më e qetë krahasuar me një ditë më parë sa i përket situatës së zjarreve në të gjithë territorin...

“Shuhen 24 vatra zjarri”, ministria dorëzohet, vë në punë helikopterin

Zëvendësministrja e Mbrojtjes Dallëndyshe Bici ka deklaruar se janë neutralizuar 24 vatra zjarr. Ajo ka theksuar se ndërto 5 ishin më problematiket. Po ashtu ajo...

Zjarret po “përpijnë” Shqipërinë, qeveria: 20 i fikëm

Zv/ ministrja e Mbrojtjes, Dallëndyshe Bici u bëri thirrje qytetarëve që të njoftojnë sapo të konstatojnë një vatër zjarri për parandaluar përhapjen. Zyrtarja e...

Latest news

/5pyetjet.al