-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

debate

LIVE – Interpelanca për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike, flet Zhupa

Deputetja përgjegjëse për çështjet e arsimit dhe kulturës, Ina Zhupa, në fjalën e saj në seancën e sotme plenare, ku është kërkuar interpelancë me...

10 orë tensione e debate, hapet gara për kreun e PD! Bardhi e deputetët braktisin mbledhjen, ofendohen nga militantët e Bashës

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen e zgjedhjeve për...

Akuzat për korrupsion, Balluku i kthehet Bardhit: Sa është tarifa juaj nga firmat private?

Zëvendëskryeministrja njëherazi ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku i është përgjigjur akuzave të Gazment Bardhit nga foltorja për korrupsion. Balluku ia ktheu po me një...

Pas mbi 8 orë debate, përfundon seanca plenare në Kuvendin e Kosovës

Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri të Kosovës. Opozita ka hedhur kritika ndaj qeverisë për zhvillimet...

Debate të forta te ‘5 Pyetjet’, Shpëtim Idrizi lë studion pas përplasjeve me Barkën

Pas debateve të ashpra për dosjen e Fredi Belerit dhe për çështjet came, kreu i PDIU Shpëtim Idrizi la studion e ‘5 pyetjet’. https://5pyetjet.al/2023/05/22/ceshtja-beleri-idrizi-te-5pyetjet-ka-sjelle-tensione-me-shtetin-fqinj/ Ai kërkoi...

Debate të ashpra në studio, Olta nuk “guxon” as ta shikoj në sy Efin

Debate të ashpra e të lodhshme sonte në “Post Big Brother VIP”. Pas Kiarës, debate ka edhe mes Efit dhe Oltës. Ato debatuan ashpër...

Agron Gjekmarkaj: Kronikë e zhvillimeve dramatike

E djeshmja nuk qe si të tjerat ditë. Vetëm Bela rrezatonte ngjyra. Në leshimin e ngadoshem ajo mbahej. Në rënien e pergjithshme nga zvogelimi...

Jurgena publikon bisedat me Kiarën: Donte t’i mbyllte Instagramin Luizit

Jurgena Tusha, vajza që i menaxhonte Instagramin Luizit, deri para pak ditësh, është takuar me Kiarën pas daljes së saj nga Big Brother. Ajo ka bërë publike bisedat...

“Gjysmën e familjes e ke prokurorë, je shpifëse profesioniste”, debate të forta mes Salianjit dhe Felajt

Deputetët Ervin Salianji dhe Ermonela Felaj janë përplasur live në emisionin “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, ndërsa kanë shkuar edhe në sulme personale mes...

Debate të forta mes Armaldos e Luizit : Për sa kohë unë jam këtu, ti nuk e fiton këtë Big Brother!

Debati për nominimin e kësaj jave, u rihap edhe njëherë në shtëpi, ku Luizi dhe Armaldo nisën sërish të debatonin. Luizi është i bindur që...

Latest news

/5pyetjet.al