-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#deputet

Pas 2 vitesh grupi i PD-së sërish bashkë, ja cilët munguan në selinë qendrore

Grupi parlamentar i opozitës u bashkua për herë të parë pas 2 vitesh në selinë qendrore të PD-së. Kryetari i Grupit, Gazmend Bardhi e konfirmoi...

Komisioni i Reformës Zgjedhore/ Deputetët e opozitës zënë vendin e socialistëve

Teksa pritet që të nisë mbledhja e Komisionit për Reformën Zgjedhore në ambientet e Kryesisë, deputetët e opozitës kanë vendosur të shkaktojnë sërish trazira. Siç...

Denoncimi i Këlliçit: Një person ka vdekur sot te pallati që do të shembet në Kombinat!

Kandidati i PD për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi denoncoi në Çim Peka Live se një nga banorët e pallatit që pritet të shembet...

‘Në rininë time ngrija gishtat për Berishën, por…’/ Rrëfimi pa ‘dorashka’ i Saimir Korreshit!

Deputeti i PD-së, Saimir Korreshi erdhi në një rrëfim ndryshe në News24. Ai u kthye pas në kohë dhe tregoi se si nisi angazhimi...

“A thua se laheshim në kanal me ujë bretkosash”/ Korreshi për Portin e Durrësit: Vetëm çunat e Londrës do të mund të futen!

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi ka folur për projektin e Portit të Durrësit gjatë fjalës në Kuvendin e Shqipërisë. Korreshi deklaroi se qeveria do...

Projekti i Portit të Durrësit, Arben Pëllumbi: Nuk i plotëson nevojat në rritje, shteti nuk fal dhe as nuk jep tokë në këtë rast!

Duke folur për projektin e Portit të Durrësit, deputeti socialist Arben Pëllumbi, u shpreh te ‘5 Pyetjet’ se ky port aktualisht nuk i plotëson...

Plas keq në Kuvend/ Gjiknuri: Më trego sekretin si një budalla bëhet i pasur! ‘Nxehet’ Shehaj: Qepe, hajdut!

Në Kuvendin e Shqipërisë ka pasur debate të ashpra mes Angron Shehajt dhe Damian Gjiknuri. Agron Shehaj: Në portin e Durrësit ishte Emar, por në...

“Do të flas me emra”/ Ervin Salianji akuza të forta qeverisë! Kujt i referohet deputeti demokrat?

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, në fjalën e tij në Kuvend, deklaroi se miliona euro dërgohen në xhepat e oligarkëve nga kontrabanda e...

Kush është deputeti i radhës i PD që i bashkohet Primareve? Do të garojë për Bashkinë e Vaut të Dejës!

Një tjetër politikan i është bashkuar procesit të primareve në Partinë Demokratike për përzgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet vendore të vitit 2023. Deputeti i...

Prezantuesja në Parlament? Ori Nebiaj zë vendin e Belind Këlliçit në rast se ai fiton në Primare!

Deputeti demokrat dhe ish-kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi shpalli vetëm pak ditë më parë kandidaturën në primaret që do të...

Latest news

/5pyetjet.al