-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

diskutime

BBV3/ “Bombë” nga Gazi: Po të ishte toka e rrumbullakët, si do qëndronte uji?

Banorët e BBV3 janë zgjuar të qetë sot dhe janë ulur në ambientin e jashtëm duke biseduar. Një prej temave kanë qenë edhe teoritë...

Pas shumë vitesh tensione, Greqia dhe Turqia nisin bisedimet

Greqia dhe Turqia i kanë nisur bisedimet për rivendosjen e marrëdhënieve gjatë një takimi mes ministrave të Jashtëm të të dy vendeve përkatëse të...

Projektligji për Mjekësinë, Tabaku: Duhen diskutime të gjera. Vokshi i përmend Nikollës shkollimin e fëmijëve jashtë

Duke folur për çështjen e projektligjit për studimet në Mjekësi, foli edhe Jorida Tabaku, e cila u shpreh se nuk është e drejtë që...

Mblidhen “Ligjet”, diskutohet Konventa për shtypjen e akteve të terrorizmit bërthamor

Në mbledhjen e radhës të Komisionit për Çështjet Ligjore është diskutuar sot në lidhje me Konventën për shtypjen e akteve të terrorizmit bërthamor. Fjalën e...

LIVE – Interpelanca për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike, flet Zhupa

Deputetja përgjegjëse për çështjet e arsimit dhe kulturës, Ina Zhupa, në fjalën e saj në seancën e sotme plenare, ku është kërkuar interpelancë me...

Stoltenberg: NATO duhet të diskutojë garancitë e sigurisë për Kievin!

NATO duhet të diskutojë opsionet për t’i dhënë Ukrainës garanci sigurie për kohën pas luftës së saj me Rusinë, tha shefi i aleancës Jens...

Bushka: Shqetësim legalizimi i ndërtimeve pe leje!

Deputetja e Partisë Socialiste, Klotilda Bushka, duke folur në seancën e sotme plenare foli në lidhje me dëmshpërblimet e pronarëve të cilëve iu është...

Sula: Administrata është e mbushur me militantë në kohën e qeverisjes Rama!

Deputeti Dashnor Sula i është përgjigjur ashpër kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, pas përplasjes së tyre në Kuvend. Gjatë fjalës së tij, Sula...

Alibeaj flet pas takimit me Kryesinë: Diskutuam për emrat e kandidatëve për kryetarë bashkie!

Enkelejd Alibeaj ka folur sot për mediat pas mbarimit të mbledhjes së Kryesisë. Alibeaj tha se në mbledhje është diskutuar në lidhje me emrat...

Dialogu dypalësh, Kuvendi i Serbisë diskuton sot për Kosovën!

Në Kuvendin e Serbisë, më 2 shkurt, do të mbahet seanca e posaçme parlamentare për Kosovën. Në atë seancë është ftuar edhe presidenti serb,...

Latest news

/5pyetjet.al