-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

droga

ISHP: Pasojat e marijuanës në jetën e një adoleshenti

Instituti i Shëndetit Publik ka paralajmëruar rrezikun e përdorimit të marijuanës nga adoleshentët. Pasojë kryesore është rritja e rrezikut të problemeve të shëndetit mendor. “Përdorimi...

Berisha: Droga ishte e Edi Ramës, gjatë arrestimeve Olsi ja mbathi në Kosovë

Në fjalimin e tij mbrëmjen e sotme, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal dhe një herë tek akuzat ndaj Olsi Ramës dhe lidhjes së tij...

Ekzekutimi i 2 shqiptarëve në Itali, policia: ‘Thikë mbas shpine’ nga vetë shqiptarët

Mbrëmjen e djeshme qyteti i Frosinones në Itali qe dëshmitarë i një lufte bandash. Një grup prej 4 shqiptarësh u konfliktua me një grup tjetër...

Lutfi Dervishi: Krimi-krimi, droga-droga, ferrat-ferra

Në Devollin e punës, aty ku Dritëroi i madh nisi udhën e letrave me një trastë balte të marrë arave për ta sjellë në...

Eksperti zbulon drogën “e preferuar” nga grupet kriminale: Shton agresivitetin dhe të heq frikën

Eksperti i Kriminalistikës Ervin Karamuço në një emision televiziv, foli për drogat që po përhapen gjerësisht edhe në Europë. “Fenitilina droga që të shton agresivitetin...

“Shqipëria e Madhe u arrit me krim!” Trondit gazetari italian: Bandat shqiptare kanë autonomi në Londrën

Gazetari italian Roberto Saviano, një figurë e njohur publike për shkak të denoncimeve kurajoze ndaj mafias së vendit të tij, ka folur për mafian...

“Me rob shpie or burr, e ke yll”! Kurthi, si e futi agjenti trafikantin në grackë?

Pak ditë më parë policia e shtetit finalizoi fazën e dytë të operacioni “Tempulli”. Mes shumë të arrestuarve ishte edhe Rubens Huqi. Policia dhe prokuroria...

FNSH “zgjon” qytetet nga gjumi, qindra të arrestuar natën, kush ishte shënjestra?

Qindra persona janë shoqëruar, ndaluar dhe arrestuar nga policia gjatë natës në një operacion blic që është zhvilluar në disa qytete të vendit kundër...

Zbulohen diskutimet/ Balla i nxjerr “djersë të ftohta” shefave të policisë: Zbardhni vrasjet!

Janë zbardhur diskutimet nga takimi i sotëm me dyer të mbyllura nga analiza e këtyre 6 muajve e Policisë Tiranë, që nga momenti kur...

Itali/ Burg për “Zotin e drogës” dhe “Princin e Zi”, do vrisnin ish-lojtarin e Lazios

Një dënim i rëndë me 18 vite dhe 6 muaj burg u dha ditën e djeshme ndaj "Zotit të drogës" të mafias shqiptare, Elvis...

Latest news

/5pyetjet.al