-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

droga

Zbulohet 1.5 ton kokainë mes bananeve

Policia marokene sekuestroi të martën 1,488 ton kokainë të fshehur në kuti bananesh në portin verior Tanger Med. Droga u gjet në një kontejner në...

Bosi shqiptar i krimit fiton betejën në gjykatën angleze, çfarë ndodhi

42-vjeçari shqiptar, Gjelosh Kolicaj i burgosur për pastrim parash ka fituar betejën me gjykatën angelze dhe është lejuar që të qëndrojë në Britaninë e...

Çmontohet grupi kriminal i drogës në Spanjë, arrestohen 7 shqiptarë

Një operacion i policisë spanjolle, ka goditur një grup kriminal të kultivimit të kanabisit në zonën e Castellón dhe Valencias, duke vënë në pranga...

U arrestua në Spanjë, policia: Pritet ekstradimi i Ismail Zenelit

Është arrestuar një tjetër anëtar i bandës së trafikut ku pjesë e saj janë Ervin Mata dhe djali i Erzen Breçanit, Eralb Breçani i...

“Ngriti traun” për të kaluar drogën, përjashtohet nga policia kryekomisari Stiljan Pasho

Stiljan Pasho, me detyrë Shef i Sektorit të Kufirit në Drejtorinë Vendore për Kufirin dhe Migracionin Korçë, është përjashtuar nga Policia e Shtetit pas...

PAMJET/ Si e kaloi shefi drogën në sytë e policëve nga Shqipëria në Greqi

Një automjet tip “Passat” çau pikën kufitare të Kapshticës në Devoll dhe kaloi poshtë hundës së policisë duke kaluar në Greqi. E gjithë trajektorja...

Rrëfehet i penduari “i drogës”: Konkurrencë mes shqiptarëve dhe italianëve për territoret

Një trafikant që mbushi kryeqytetin italian me drogë, Fabrizio Capogna, pranoi të bashkëpunojë me drejtësinë duke dhënë detaje edhe për përfshirjen e shqiptarëve në...

“4 mln euro!” Kapet në port kontejneri me banane, brenda fshehur 91 kg kokainë

Në portin e madh të Pireut në Greqi janë kapur nga ana e autoriteteve tetëdhjetë pako plastike me kokainë me një peshë totale bruto...

Shifra marramendëse, apartamente dhe “BMW”, skema e pastrimit të parave në Korçë

Prokuroria e Korçës ka mbyllur hetimet e nisura në vitin 2020 dhe ka dërguar për gjykim dosjen për 2 persona të cilët akuzohen për...

“A ki nanë, ka qenë sëmurë e se takove 2 min”/ Erzeni për të birin: I raftë pika punve të drogës

Zbardhen detaje të reja nga dosja e SPAK-ut ku shihet se Erzen Breçani ishte në dijeni të aktivitetit të trafikut të kokainës të të...

Latest news

/5pyetjet.al