-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

energji elektrike

Temperatura ekstreme në qarkun e Korçës, 1700 shtëpi pa energji elekrike

Reshjet e dëborës kanë vazhduar me intensitet të lartë në qarkun e Korçës ndërsa tani raportohet të ketë një përmirësim të situatës. Temperaturat gjithashtu kanë...

Nga sot energjia në veri do të paguhet njësoj si në pjesën tjetër të Kosovës

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut i Kosovës (KOSTT) njoftoi se nga 1 janari i vitit 2024, në katër komunat në veri të Kosovës...

Moti i keq/ Balluku: Ndërhyrje për rikthimin e energjisë, stabilizohet situata në Korçë dhe Kukës

Vendi është përfshirë nga temperatura të ulëta, ndërsa në zonat e veriut dhe juglindjes janë shënuar edhe reshje dëbore dhe erëra të forta ku...

Stakohet për disa orë energjia elektrike nesër në Tiranë, zonat…

Energjia elektrike do të ndërpritet për disa orë ditën e nesërme në Tiranë. Me anë të një postimi në Facebook, OSHEE shkruan se 10 zona...

Reshjet e dëborës, disa fshatra të Korçës pa energji elektrike

Reshjet e dëborës në qarkun e Korçës janë ndërprerë gjatë natës ku më së shumti nga reshjet u përfshi zona e Dardhës, në aksin...

Moti i keq, disa fshatra në Kukës dhe Tropojë pa energji elektrike

Vendi është përfshirë nga reshje dëbore ku në Kukës vazhdojnë ende reshjet dhe era e fortë, por deri më tani nuk raportohet për akse...

OSHEE njofton: Nga data 20-25 nëntor, ndërprerje e energjisë në disa zona të Tiranës

OSHEE ka dhënë një njoftim ditën e sotme ku ka sqaruar se në Tiranë do të kryhen remont në disa fidera që furnizohen me...

Era e fortë “këput telat” elektrik, Puka në errësirë

Mbrëmjen e sotme raportohet se Bashkia e Pukës është e gjitha pa energji elektrike për shkak të erës së fortë dhe reshjeve të shiut. Mësohet...

Stuhia në vend, OSHEE: Rikthehet energjia në 72% të zonave të prekura

OSHEE ka njoftuar mbrëmjen e sotme, pas përballjes së vendit me reshjet intensive të shiut, se punonjësit prej 7 orësh janë angazhuar për riparimin...

Stuhia lë në errësirë fshatrat në Juglindje

Si pasojë e stuhisë "Ciaran" që ka pushtuar vendin nga dita e sotme, 13 fshatra të njësisë administrative Gorë në Bashkinë e Maliqit pa...

Latest news

/5pyetjet.al