-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Enkelejd Alibeaj

Bardhi riktheu Berishën, Alibeaj: Pazar, por vulën s’ka shanse ta marrin!

Gazment Bardhi revokoi përjashtimet e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha duke kthyer deputetët në Grupin Parlamentar, mes tyre dhe Sali Berishën. Në cilësinë e kreut...

Alibeaj kundër tubimit tek bashkia: Protestuesit po keqpërdoren

Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj deklaroi sot se pakti për amnistinë që votoi PS me grupin e PD-së nuk sjell lirimin e protestuesve opozitarë...

LIVE-Digjet komisioni i Zgjedhores/ Alibeaj: U bë pazar! Çuçi: Pakica vë kushte

Sot është afati i fundit i komisionit të reformës zgjedhore. Produkt nuk ka. Socialistët dhe grupi i Berishës ranë dakord për ta çuar këtë...

Alibeaj: Vetëm idioti s’e kupton që Rama po bën pazar për Reformën Zgjedhore

Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama në lidhje me marrëveshjen që PS bëri me Rithemelimin me qëllim që opozita...

Amnistia? Bardhi: Loja u zbulua, Basha po shkon si ‘Çeçua’ ta votojë

Enkelejd Alibeaj deklaroi sot se mirëpret hapin pas të mazhorancës për tërheqjen e përfshirjes së të dënuarve nga GJKKO në listën e amnistisë. Gjithashtu bëri...

“Lirohen protestuesit”! PS “gjen” tek Basha votat për amnistinë

Partia Socialiste ka gjetur votat për miratimin e projektligjit për amnistinë! Partia Demokratike, pjesa e vulës së Lulzim Bashës ka propozuar një amendament për...

Gati Reforma Zgjedhore, Alibeaj: Shkoj në komision me 4 propozime!

Komisioni i Reformës Zgjedhore do të mblidhet sot për herë të parë pas 2 vitesh. Dy bashkëkryetarët Damian Gjiknuri dhe Enkelejd Alibeaj kanë vendosur...

Nesër “Zgjedhorja”/ OSBE: Dialog dhe qetësi, duhet të jetë gjithëpërfshirëse

Nesër është parashikuar mbledhja e parë për këtë vit e Komisionit të Reformës Zgjedhore që do të drejtohet nga Enkelejd Alibeaj nga krahu i...

Në 19 Janar nis punën Reforma Zgjedhore, SHBA: Nuk bëjmë “shkesin”

Komisioni i Reformës Zgjedhore do të mblidhet paraditen e 19 Janarit në orën 11:00. Një ditë më parë, dy bashkëkryetarët, Damian Gjiknuri dhe Enkelejd...

Enkelejd Alibeaj: Po, jemi dakord me SPAK-un, të arrestohet Berisha

Deputeti Enkelejd Alibeaj, i vetmi opozitar në Këshillin e Mandateve ku po diskutohet kërkesa e SPAK-ut për dhënien e autorizimit për heqjen e imunitetit,...

Latest news

/5pyetjet.al