-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

erdogan

Zgjedhjet në Turqi/ Erdogan kalon forcë e dytë në Stamboll në rezultatet paraprake

Rezultatet preliminare nga zgjedhjet lokale të së dielës tregojnë se partia kryesore opozitare e Turqisë është gati të mbajë kontrollin mbi qytetet vendimtare, duke...

Turqia voton, betejë e fortë për Stambollin

Në Turqi janë hapur kutitë e votimit për zgjedhjet lokale, ku mbi 61 milionë njerëz kanë të drejtë të votojnë në 81 provincat e...

‘Nazistët e sotëm’/ Erdogan: Netanyahu është si Hitleri, mbështesim Hamasin

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan mbajti dhe një herë qëndrimin se askush nuk mund ta detyrojë vendin e tij që ta vendosë Hamasin në...

KMSH i reziston Erdoganit/ Protesta: Gylenistët, puç në Shqipëri

Bujar Spahiu u rizgjodh kryetar i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Me 82 vota, Spahiu fitoi zgjedhjet kundër Eduard Shefkiut, Administrator i Myftinisë së Durrësit...

Pse shkoi Rama në Turqi? Zukali te ‘5Pyetjet.al’: Erdogan, parti politike në Kosovë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Ankara. Në axhendë janë disa marrëveshje me Presidentin turk Erdogan dhe në mbrëmje një darkë...

Rama dhe Erdogan takohen sot/ Cilat janë marrëveshjet që do firmosen në Turqi?

Me ftesë të presidentit turk Erdogan, kryeministri Edi Rama do të jetë sot në një vizitë në Turqi. Kreu i qeverisë dhe presidenti Recep...

Mesazhet e fshehta dhe ultimatumi/ Çfarë i kërkoi Ramës besniku i Erdoganit?

Ministri i Jashtëm turk Hakan Fidan erdhi në një vizitë zyrtare në Tiranë në nisje të një turi rajonal. Kërkesat për Shqipërinë ishin të...

Erdogan: Opozita “shfrytëzon” mosmarrëveshjen mes klubeve të futbollit dhe Arabisë Saudite

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka fajësuar partitë opozitare për “shfrytëzimin” e një mosmarrëveshjeje mes dy klubeve më të mëdha të futbollit...

Putin: Moska dhe Ankaraja do të vazhdojnë të zhvillojnë dialogun politik dypalësh

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin tha se Moska dhe Ankaraja do të vazhdojnë të zhvillojnë dialogun politik dypalësh vitin e ardhshëm, raporton Anadolu. Sipas deklaratës...

Votimi i komisionit parlamentar turk, Suedia një hap më afër NATO-s

Komisioni i Punëve të Jashtme i Parlamentit të Turqisë e aprovoi të martën anëtarësimin e Suedisë në NATO, duke i hapur rrugën zgjerimit të...

Latest news

/5pyetjet.al