-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

erdogan

​Erdogan falënderon Kosovën për ndihmën e dhënë pas tërmetit

Presidentja Vjosa Osmani ka pranuar letër-falënderimi nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, për ndihmën dhe mbështetjen që ka dhënë Kosova pas tërmeteve në...

Bisedë telefonike me Putin, Erdogan: T’i jepet fund menjëherë luftës

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan bëri thirrje të shtunën për një "fund të menjëhershëm" të luftës në Ukrainë gjatë një bisede telefonike me presidentin...

Erdogan kandidon në zgjedhjet e 14 majit

Partia në pushtet e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe aleatët e tij nacionalistë, kanë kandiduar edhe zyrtarisht për zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale të...

Lufta në Ukrainë, zgjatet em 120 ditë marrëveshja e grurit të Detit të Zi

Marrëveshja për drithërat e Detit të Zi, e cila do të skadonte sot, është zgjatur për 120 ditë njoftoi presidenti turk Tajip Erdogan.Ukraina falënderoi OKB-në...

Tërmeti në Turqi, inxhinierët drejtojnë gishtin nga qeveria: Erdogan amnistoi ndërtuesit e paligjshëm

Ndërsa pjesë të Turqisë juglindore kanë filluar përpjekjet për rimëkëmbje nga tërmeti i muajit të kaluar, shumë pyesin pse kaq shumë ndërtesa relativisht të...

Bisedë telefonike me Kurtin, Erdogan përshëndet rezultatin e arritur në Bruksel

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka përshëndetur rezultatin e arritur në takimin e fundit në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe...

Tërmeti shkatërrues në Turqi, Erdogan: Harrojini pallatet më shumë se 4-katëshe

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se gjatë një fjalimi nga takimi i Mbrojtjes Kombëtare të Rrezikut se godinat do të jenë 3 deri...

Tërmeti në Turqi, Erdogan: Fillon ndërtimi i 309 mijë shtëpive për të prekurit

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan përsëriti sot angazhimin e qeverisë për të ndërtuar shtëpi të reja për viktimat e tërmetit brenda një viti, duke...

Menaxhimi i situatës gjatë tërmetit, Erdogan: Nuk punuam siç donim, kërkoj falje

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan iu ka kërkuar njerëzve në një zonë të goditur rëndë nga tërmeti në Turqi të kuptojnë vonesat e shpëtimit,...

Kritikuan Erdogan për pasojat e tërmetit, gjobiten 3 televizione turke

Këshilli i Lartë i Radios dhe Televizionit të Turqisë (RTUK) gjobiti tre kanale televizive që kritikuan qeverinë për trajtimin e saj ndaj shkatërrimeve nga tërmetet...

Latest news

/5pyetjet.al