-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

fifa

Sistemi ‘VAR’ i vjedhur? UEFA paditet në gjykatë, pikëpyetje para EURO 2024

Një kompani holandeze ka paditur UEFA-n  për shkak të VAR-it . Siç shkruan The Sun, kompania Ballinno në fakt i ka kërkuar UEFA-s që të...

‘Nderë dhe privilegj’! Një shqiptar vendos drejtësi në finalet e Euro 2024

Europiani është afër dhe tashmë UEFA është në fundin e përgatitjeve për këtë event. Ditën e sotme është vendosur edhe për arbitrat që do gjykojnë...

Merkato e bllokuar! Tiranës i bashkohen dhe 2 klube të Superligës në listën e FIFA-s

Tashmë thuajse në përfundim të sezonit sportiv, Sperliga shqiptare është gjithashtu në javët e saj të fundit, në një betejë mes katër ekipeve ku...

Infantino ‘vret’ kartonin blu: Nuk do e lejojë, dëmton futbollin

Kreu i FIFA-s, Gianni Infantino ka vrarë personalisht planet për të futur një karton blu në futboll duke thënë se është një "karton i...

UEFA kthen përgjigje për biletat e Europianit! Ja si dallohen fituesit

UEFA ka nisur procesin e përzgjedhjes së fituesve që kanë aplikuar për biletat e Europianit ku të shumtë janë edhe shqiptarët, pasi kombëtarja u...

Sylvinho tjetër arritje në arenën ndërkombëtare, IFFHS e rendit të tetin në botë

Nën drejtimin e trajnerit Sylvinho Kombëtarja shqiptare po kalon një ndër momentet më të mira në historinë e saj. Një fushatë kualifikuese për në “Euro2024”...

Futbolli për femra, në rritje kushtet për lojtaret

Futbolli i femrave pritet të kthehet në një industri miliardëshe. Por rritja e shpejtë e këtij sporti ka anët e veta negative, disa prej...

Bebe Rexha dhe David Guetta performojnë në e Kampionatit Botëror të FIFA-s për klube

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka bërë një paraqitje spektakolare me David Guettan gjatë ceremonisë së mbylljes së finales së Kampionatit Botëror të...

Jurgen Klopp kundër Superligës, gëzon për tronditjen e UEFA-s dhe FIFA-s

Liverpool, një nga 12 klubet që nisën projektin në prill 2021, bëri një hap prapa në lidhje me Superligën. Klubi konfirmoi afërsinë dhe mbështetjen ndaj...

FSHF kundër Superligës: S’ka vend për të, dëmton gjithë futbollin

Federata Shqiptare e Futbollit mban një qëndrim kundër krijimit Superligës Europiane të futbollit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale FSHF, ka shprehur qëndrimin...

Latest news

/5pyetjet.al