-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

fushate

OMONIA: Rama nisi fushatën me tapitë

Pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Himarë ditën e sotme, ka reaguar dhe Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek (OMONIA). Gjatë vizitës kryeministri shpërndahu...

Lapaj: Rama po merr 700 mësues nga Vlora për mitingun në Greqi

Pasditen e sotme Edi Rama niset drejt Greqisë. Nesër në orën 11:00 do të zhvillojë një takim në Athinë me shqiptarët. Kreu i Lëvizjes...

Biden në fushatë, flet për ekonominë, abortin dhe demokracinë

Presidenti Joe Biden i konsideron zgjedhjet e vitit të ardhshëm si një betejë për "shpirtin" e vendit. Fushata e tij është përqendruar në çështjet...

Serbia në fushatë, Brnabiç: Kosova pjesë e jona

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, e cila i përket Partisë Progresive Serbe, deklaroi gjatë fushatës elektorale se ruajtja e Kosovës si pjesë e Serbisë është...

Ministri serb në fushatë: Nëse fitojnë të tjerët, do të njohin Kosovën dhe do na çojnë në NATO

Presidenti i Partisë Progresive Serbe dhe njëkohësisht ministri i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviç, tha sot se nëse ekipi i liderit të Partisë për Liri dhe...

“Perla e Mesdheut”, BIRN: Sa kushtoi fushata për promovimin turistik të Shqipërisë?

Në fillim të shtatorit, anëtarë të kabinetit qeveritar u mblodhën në kinema “Millennium” për premierën e dokumentarit “Thesaret e Adriatikut- Shqipëri” të historianes dhe...

Vritet me 3 plumba kandidati për President, atentat me armë zjarri

Fernando Villavicencio, kandidat në zgjedhjet e ardhshme presidenciale të Ekuadorit është qëlluar për vdekje gjatë një tubimi të fushatës së tij elektorale. Villavicencio, një anëtar...

Basha vijon fushatën për kreun e PD: Përballja brenda partisë duhet të marrë fund!

Lulzim Basha ka vijuar sot në Tiranë takimet në kuadër të fushatës për kreun e ri të Partisë Demokratike, proces që do të mbyllet...

Kreu i ri i PD, Basha nis fushatën nga Kruja: S’ka vend në organet vendimmarrëse të partisë për non gratat!

Kandidati për të drejtuar Partinë Demokratike Lulzim Basha ka nisur sot fushatën nga Kruja. Në një postim në rrjetet sociale ai shkroi se ka zgjedhur...

Mbledhja e Kryesisë së PD-së së vulës, më 20 qershor mblidhet Këshilli Kombëtar

Kryesia e Partisë Demokratike vendosi sot te thërrasë mbledhjen e Këshillit Kombëtare me 20 qershor. Kryesia e PD vendosi Organizimin e procesit për zgjedhjen e...

Latest news

/5pyetjet.al