-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Gabriel Escobar

Ballkani zien, Dodik i ‘sulet’ Escobarit: Republika Sërpska ka forcë

Presidenti i Republikës Sërpska në Bosnjë e Hercegovinë, Millorad Dodik deklaroi se entiteti serb “ka forcë” dhe se ai mund të funksionojë edhe “nën...

Intervista e plotë e Gabriel Escobar: Dinari, Kurti, Vuçiç dhe Asociacioni

Zëvendësi i ndihmësit të sekretarit amerikan të Shtetit, Gabriel Escobar, tha se nuk ka arritur ta bindë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, që ta...

Escobar: Serbë po vuajnë për shkak se Kurti hoqi dinarin

I dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka qëndruar sot për vizitë në Pejë. Escobar është takuar me kryetarin e komunës...

SHBA-BE dhe Rama vlerësojnë Kurtin për vendimin për pronat e Manastirit të Deçanit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti njoftoi sot se qeveria i ka kërkuar Agjencisë Kadastrale të Kosovës ta zbatojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës...

Gabriel Escobar niset për në Kosovë

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, do ta vizitojë Prishtinën këtë javë për të biseduar me liderët e Qeverisë së Kosovës për...

Dinari? SHBA kërcënon Kosovën: Do të keni pasoja!

I dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar u shpreh se SHBA-ja e ka të qartë që nuk mund të ketë lëvizje...

Politika shqiptare pajtohet në Amerikë, Bardhi futet tek armiku i Berishës

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka postuar një mesazh nga vizita në Departamentin Amerikan të Shtetit, ku ka zhvilluar një takim...

Sulmet në veri, Lajçak takim urgjent me Escobar

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë- Serbi, Miroslav Lajçak është takuar me emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, si dhe me...

“Lajçak, i pavarur!”, Escobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë (REL)...

Escobar mesazh Vuçiçit: Mos krijo destabilitet brenda në Kosovë

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në një intervistë për Zërin e Amerikës, ka folur për sfidat aktuale të rajonit me...

Latest news

/5pyetjet.al