-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gaza

“Më fishkëllenin te veshi”! Çifti rrëfen mes lotëve: Si shpëtuam mes plumbave

7 Tetori do jetë një datë historike për Izraelin, që dëshmoi se ky shtet nuk është i pathyeshëm. Dy të mbijetuar të masakrës janë...

A do ta ndryshojë një sulm tokësor Lindjen e Mesme?

Reuters, BBC dhe Associated Press Nga një këndvështrim thjesht ushtarak, një sulm tokësor mund të çojë në sukses afatshkurtër dhe eliminimin e shumicës së komandantëve...

Izraeli: 1500 persona të armatosur të Hamasit i gjetëm të vrarë

Një zëdhënës i forcave të armatosura izraelite konfirmoi të martën në mëngjes se 1.500 trupa të militantëve të Hamasit ishin gjetur në tokën izraelite,...

Rrëqethëse! Çifti fshehu fëmijët binjakë dhe u vrarë nga terroristët

Të gjithë janë të prekur nga dramat njerëzore që kanë dalë në dritë pas sulmit të Hamasit ndaj Izraelit që ka vrarë 900 izraelitë...

Guterres: Thellësisht i shqetësuar me rrethimin e Gazës nga Izraeli

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, dënoi sulmin e Hamasit ndaj Izraelit, por tha se është “thellësisht i shqetësuar” me rrethimin...

“Diçka e madhe do të ndodhte”! Izraeli drejt operacionit tokësor në Gaza

Sipas Washington Post, SHBA pret që Izraeli të nisë një operacion të madh tokësor kundër Hamasit në Gaza në 24-48 orët e ardhshme. Ndërkohë,...

“Mysafiri”! Kush është “truri” i Hamasit që “kapi në gjumë” Izraelin?

Operacioni i Hamasit që "e kapi Izraelin në gjumë" nuk mund të organizohej pa një person që tërhiqte telat në sfond, të organizonte personat...

OKB: Mijëra njerëz janë zhvendosur në Gaza

Mijëra njerëz janë zhvendosur në Gaza ndërsa Forcat e Mbrojtjes izraelite vazhdojnë të synojnë pozicionet e Hamasit në Rrip sipas agjencisë së Kombeve të...

Sulmet në Izrael, shkon në 100 numri i të vrarëve, mbi një mijë të plagosur

Të paktën 100 njerëz janë vrarë në Izrael pasi grupi militant palestinez Hamas filloi sulmin e tij më të madh në vite. Militantët kaluan në...

VIDEO/ Sulmet në Gaza, kapet në transmetim live një nga goditjet e avionëve ushtarakë

Avionët luftarakë goditën dy ndërtesa të larta në Gaza, ku sipas një deklarate të forcave ajrore të vendit, është vendosur "infrastruktura ushtarake" e Hamasit. Ky...

Latest news

/5pyetjet.al