-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gjykatë

Kujdesej për 421 rrënjë kanabis, shqiptar: Ndihem i penduar, nuk do e bëjmë më

Pjerin Prenga, i cili kishte emigruar drejt Anglisë për tu kujdesur për një shtëpi bari atje, ka dal ditën e sotme para trupit gjykues. Prenga...

U akuzua për falsifikim vizash, mbyllet gjyqi ndaj Melaim Zekës

Gazetari Melaim Zeka, ka qenë i akuzuar për falsifikim vizash dhe shmangie nga tatimet. Por sot ai është shpallur i pafajshëm pas 5 vitesh orvatje...

I kishte shitur nga dy herë apartamentet, gjykata lë në burg 53-vjeçarin

Gjatë mesditës së sotme, Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 53-vjeçar për mashtrim. Arben Kupi është dënuar me 2 vite burgim, pasi ai...

Komisariati i Kamzës u përfshi nga zjarri, gjykata lë në burg dy efektivët

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg dy punonjësit e policisë për rënien e zjarrit në Komisariatin e Kamzës. Dy të arrestuarit janë Hajredin...

VIDEO/Lekët mbi tavolinë dhe prangat në duart e grabitësit të postës në Kamëz

Elis Suçi, i riu, i cili dyshohet si grabitësi kryesor që vodhi lekët nga posta në Kamëz është arrestuar ditën e sotme nga policia. Prangosja...

Vrau gruan dhe fëmijët, terapisti amerikan trondit me dëshminë e tij para gjykatës

Anthony Todt, një terapist nga SHBA ka dëshmuar para trupit gjykues në lidhje me vrasjen e bashkëshortes dhe 3 fëmijëve të tyre në 2019. Todt...

Vrau ish-dhëndërin, prokuroria mbyll hetimet për vrasjen pranë Gjykatës

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg babë e bijë, Mexhit Picarin dhe Dhurata Saliajn, të cilët bashkëpunuan për vrasjen e Kudret Saliajt. Ata janë...

Më në fund të lirë, i shpëtojnë burgut protestuesit e Durrësit

Gjykata e Durrësit ka liruar nga qelitë dy të arrestuarit gjatë protestës së ditës së enjte për rritjen e çmimeve në qytetin bregdetar. Gjyqtar Markelian...

Ngjarje makabër, i pret kokën gruas, dyshonte për tradhti

Një ngjarje horror ka ndodhur në Iran. Një person ka vrarë bashkëshorten dhe me kokën e saj të prerë ka ecur nëpër rrugët e...

Latest news

/5pyetjet.al