-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

hetimet

Dosja e “Sterilizimit”/ Ku e “ngjeu” gishtin Ilir Beqja?

Një ditë pasi u njoftua masa e sigurisë dalin në dritë detaje të reja nga dosja hetimore e SPAK për ish-ministrin e Shëndetësisë Ilir...

Klaudio Myrtaj, ndryshon rrjedha e hetimeve, policia kërkon armën

  Hetimet e vrasjes së shqiptarit Klaudio Myrtaj në Itali kanë marrë një kthesë tjetër, këtë e bën me dije vet kryeprokurori i Cuenos, Onelio...

Gjanica “nxin” qytetin nga nafta

Ndotën ujërat e lumit Gjanica, pasi shkarkuan mbetje të hidrokarbureve, procedohen penalisht 3 punonjësit përgjegjës të 2 kompanive private me aktivitet në këtë fushë. [youtube...

“Ma premtoi punë”! SPAK fut në hetim një tjetër kryebashkiak socialist

Klement Ndoni është kryebashkiaku i radhës nga krahu i socialistëve që është futur në hetim nga Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe...

Donin Lekë dhe viç të therur! SPAK çon në gjyq biznesmenin, shefin dhe dy policë

SPAK ka mbyllur hetimet dhe ka çuar në gjyq pesë persona, një biznesmen, sekserin, një shef klubi futbolli dhe dy policë për korrupsion. Lirian...

Dumani: SPAK-u nuk duhet të merret me 50 mijë Leksha, por korrupsionin e madh

Kreu i SPAK-ut, Altin Dumani raportoi sot në Këshillin Kombëtar të Integrimit. Ai u shpreh se pret që deri në fund të vitit, SPAK-u...

E thirri prokuroria! Momenti kur biznesmeni i njohur futet në SPAK

Biznesmeni Julian Morina paraditen e sotme ngjiti shkallët e Prokurorisë së Posaçme. Ende nuk dihen arsyet se përse është thirrur në prokurori dhe në çfarë...

Strategjia kundër Ramës! Berisha dhe Bardhi mbledhin deputetët

Mesditën e sotme janë mbledhur për herë të katërt deputetët e opozitës. Dy grupet, Sali Berishës dhe Gazment Bardhit. Pjesa që ka refuzuar bashkimin...

Prokuroria i kthen dosjen AMP-së/ Të gjithë në pyetje për “TIMS”-in

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedim penal në lidhje me kallëzimin e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore (AMP) për ndërhyrjen në sistemin TIMS për “Shpërdorim...

E rëndë në Tiranë, vetëvritet me automatik 29-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Gracen në Tiranë, ku raportohet se një i ri, vetëm 29 vjeç, dyshohet...

Latest news

/5pyetjet.al